Ziobro złożył wniosek o uchylenie immunitetu Neumanna. Chodzi o klinikę leczenia zaćmy

Prokuratura chce postawić zarzuty szefowi klubu parlamentarnego PO Sławomirowi Neumannowi. Miałby on dotyczyć przekroczenia uprawnień, gdy Neumann był wiceministrem zdrowia. Sam polityk wielokrotnie przekonywał, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wystąpił dziś do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o uchylenie immunitetu posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Neumanna. Politykowi ma zostać postawiony zarzut przekroczenia uprawnień w czasie, gdy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Sprawa ma swój początek w 2013 r. Narodowy Fundusz Zdrowia zerwał umowę z jedną z warszawskich klinik, która miała pobierać od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane w rzeczywistości przez NFZ.

"Pieniądze - częściowo w formie rzekomo dobrowolnych darowizn - były pobierane pod pretekstem wszczepiania chorym cierpiącym na zaćmę lepszej soczewki niż gwarantował to kontrakt zawarty z kliniką przez NFZ" - podaje Prokuratura Krajowa.

Neumann pod lupą prokuratury

Według prokuratury Neumann podejmował w interesie kliniki "liczne bezprawne działania". Miał interweniować m.in. u dyrektora mazowieckiego oddziału NFZ Adama T. i zlecać pracownikom "wadliwą interpretację przepisów", która miała uzasadniać dalszą współpracę NFZ z kliniką. Jak dodaje prokuratura, Narodowy Fundusz Zdrowia miał wskutek nacisków Neumanna wycofać się z wypowiedzenia klinice kontraktu i przedłużyć go na kolejny rok.

"Efektem działań ówczesnego wiceministra było osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną, która bezprawnie pobierała od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane w rzeczywistości przez Narodowy Fundusz Zdrowia" - informuje PK

Zarzuty przekroczenia uprawnień usłyszał już Adam T., który zdecydował o współpracy z kliniką.

Sławomir Neumann pytany w listopadzie ub. r. o tę sprawę podkreślał, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości. - Prokuratura ma pełną dokumentację, badała tę sprawę, nie znalazła nic, zamknęła sprawę, pan Ziobro kazał sprawę wznowić, kiedy objął władzę - mówił w RMF FM.

- Człowiekiem, który mnie dzisiaj pomawia, donosi do prokuratury, jest osoba zatrzymana przez CBA za próbę przyjęcia łapówki. Ta sama osoba kilka lat wcześniej składając zeznania pod przysięgą, absolutnie mnie ze wszystkich spraw oczyściła. Nie mam sobie nic do zarzucenia, to wszystko jest dęte i polityczne. Nie było żadnych nacisków, wszystko było czytelne, jasne, zgodne z procedurami - komentował w czwartek Neumann w TVP Info.

Marek Suski o Andrzeju Dudzie: "Gdyby dziś były wybory i byłby inny kandydat prawej strony, to głosowałbym na innego kandydata"

Więcej o:
Komentarze (149)
Sławomir Neumann usłyszy zarzuty? Jest wniosek Zbigniewa Ziobry
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 59 razy 49

  Mam w rodzinie osobę z zaćmą. wiecie jakie są efekty tej debilnej ustawy?
  w ramach NFZ dostajesz najgorszą soczewkę, która nie chroni przed UF i często upośledza widzenie. oczywiście są soczewki lepsze, ale nie można dopłacić. trzeba brać syf, albo płacić 100%.

  dla kogoś kto ma 90 lat być może jest to bez znaczenia, ale jeżeli macie ochotę pożyć jeszcze 10-20, 30 lat i chcecie widzieć, to musicie wyskoczyć z kasy.

  jeżeli była klinika, która brała dopłatę, to chwała jej za to. Powinni dostać nagrodę, a nie karę.

 • pissklamie

  Oceniono 53 razy 45

  Aaa w 68' Neumann wyrzucił gumę do życia na chodnik ....
  zamknąć go za to na 45 lat ....

  kulsony z piss nic nie mają na polityków z PO,
  wywlekają sprawy które dawno zostały umorzone przez polskie sądy !

  pissowskie sądy zawsze znajdą "coś" na przeciwników politycznych !!!!

  kaczor abyś zdechł ....

 • def11

  Oceniono 47 razy 43

  Niech ktoś powie, że prokuratura jest niezależna w swoich decyzjach i nie prowadzi spraw zlecanych przez PiS ?
  Tylko ostrożnie, bo zabić mogę, śmiechem :)

 • jacmaj79

  Oceniono 35 razy 35

  im bardziej będą spadać notowania PIS tym więcej będzie zarzutów wobec polityków opozycji. Do czegoś te sądy były PISowi potrzebne. Przy tak upolitycznionej policji, prokuraturze i sądach, mogą skazać każdego. Dajcie człowieka, a znajdzie się paragraf.

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 28

  Panna Zbysia Zero kreci swoje dęte absurdalne zarzuty. Niech kreci będzie ja za co wsadzić.

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 26

  Pan prezes Kaczyński nigdy żadnych zarzutów nie usłyszy..Jakoś tak cwaniaczek się zabezpieczył, że nie pełni żadnej oficjalnej funkcji państwowej. Wygodne życie bez odpowiedzialności.

 • polakadam

  Oceniono 28 razy 24

  Upolityczniona pisowska prokuratura stawia zarzuty. Nie przesądzam czy Neumann jest winny czy nie. Ale taka prokuratura nie ma żadnej wiarygodności. Pisdzielce na własne życzenie doprowadziły do dyskredytacji tej instytucji.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX