Macierewicz prezentuje "przełomowe ustalenia". A tymczasem w TVP Info? To się nie dzieje naprawdę

Podkomisja smoleńska przedstawia raport techniczny dotyczący przyczyn katastrofy. Ma być całkowitym zaprzeczeniem ustaleń MAK i komisji Millera. Ale widzowie TVP Info na razie nie mają o tym pojęcia, bo stacja nie pokazuje transmisji.

- Raport skupia się na technicznych przyczynach katastrofy - mówił Antoni Macierewicz na początku konferencji podkomisji i dodał, że raport zajmuje się "tylko faktami". - Nie zawiera on aluzji, nie dotyczy wskazywania winnych i odpowiedzialnych, dotyczy tylko technicznej strony zagadnienia, fakt po fakcie, jak one prowadziły do tragedii - zapowiadał szef podkomisji i były minister obrony. 

Nie słyszeli tego jednak "na żywo" widzowie TVP Info. Wielu dziennikarzy od razu zwróciło uwagę, że Telewizja Polska zdecydowała się nie transmitować prezentacji raportu podkomisji Macierewicza. Pokazywano za to posiedzenie Komisji Śledczej ds. Amber Gold, które odbywało się w tym samym czasie. 

Na Twitterze pojawiły się liczne komentarze. "Tvn24 i Polsat News transmitują konferencję Antoniego Macierewicza i podkomisji smoleńskiej. TVP Info nie. Porobiło się w obozie dobrej władzy" - napisał Jacek Nizinkiewicz. "Biorąc po uwagę, którą komisję pokazuje TVP Info, może to oznaczać, że są komisje potrzebne i już niepotrzebne" - skomentował Robert Feluś z "Faktu".

"Macierewicz schowany. Chyba idą wybory" - napisała Sylwia Czubkowska z "Gazety Wyborczej". "Czemu INFO nie daje podkomisji? Trwa wygaszanie Antoniego?" - pytał Krzysztof Berenda z RMF FM.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o: