Godek zaatakowała Owsiaka. Porównała go do nazistów mordujących upośledzonych obywateli

Jerzy Owsiak zaprosił Kaję Godek, by odwiedziła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zobaczyła, z jakimi problemami na co dzień mierzą się rodzice dzieci urodzonych z wadami genetycznymi. Ten pomysł bardzo jej się nie spodobał.

Jerzy Owsiak zaprosił Kaję Godek, by przyjechała do fundacji i zapoznała się z historiami rodziców chorych dzieci, którzy nie mają żadnego wsparcia ze strony państwa.

Zapraszam panią na jeden dzień i przeczytanie próśb od rodziców, którzy proszą o pomoc dla swoich dzieci. Dostajemy kilka tysięcy takich próśb z różnymi problemami rodziców, kobiet, które wychowują takie dzieci bez wsparcia państwa.
Pani Kaju, proszę do nas przyjechać, pochylić się nad tymi prośbami i pomóc nam podjąć decyzję, komu pomóc, a komu nie. Proszę spędzić z nami osiem godzin i tę decyzję nieudzielenia pomocy uwierzytelnić swoim podpisem. Ludzie często rzucają takie słowa na wiatr, bardzo lekkie

- powiedział w rozmowie z portalem Pomponik Jerzy Owsiak.

Godek zaatakowała Owsiaka: "Współczesna Akcja T4"

Pomysłodawczyni projektu „Zatrzymaj aborcję” ten pomysł się nie spodobał. Kaja Godek porównała działalność Jerzego Owsiaka do działań nazistów.

Owsiak: 1. Nie ma niepełnosprawnego dziecka, ale mnie poucza, jak to jest. 2. Wspiera czarny protest, aborcję i eutanazję. 3. Używa dzieci, których rodzice proszą go o pomoc, do lobbowania za zabijaniem takich dzieci. Współczesna Akcja T4

- napisała na Twitterze Kaja Godek.

Akcja T4 to nazwa realizowanego przez III Rzeszę programu, który polegał na „eliminacji życia niewartego życia”. W jego ramach zabijano osoby chore m.in. na schizofrenię, otępienie, pląsawicę Huntingtona, niektóre rodzaje padaczki, osoby niepoczytalne czy przebywające w zakładach opiekuńczych przez ponad 5 lat. Dokładna liczba ofiar tego procederu nie jest znana, gdyż program miał półoficjalny charakter, zaś później został utajniony. Wedle szacunków, w latach 1939-1945 naziści zamordowali około 200 tys. upośledzonych i niepełnosprawnych osób.

Komentarze: "Przeciągnąłbym Godek po sądach"

Wpis Kai Godek wzbudził kontrowersje. Wiele osób uważa, że porównanie działalności Jerzego Owsiaka, który od lat z powodzeniem walczy o poprawę sytuacji w polskich, z celowym mordowaniem upośledzonych i chorych obywateli niemieckich przez nazistów, jest nie na miejscu.

Na miejscu Owsiaka przeciągnąłbym panią Godek po sądach
Pani Kaju czy to fejkowe konto z Moskwy, czy jest Pani prawdziwym profilem? Jak można wypisywać takie bzdury ...
Gdyby była Pani tak uczciwa i merytoryczna jak Owsiak, argumenty ad personam nie byłyby konieczne. Wolny wybór dotyczy każdej i każdego z nas. Pani miała swoją szansę i z niej skorzystała tak , jak umiała, a pozbawianie tej możliwości innych w imię swojego losu jest bezduszne.

 - to tylko niektóre komentarze.

Kaja Godek tłumaczy, dlaczego chce zaostrzenia prawa do aborcji. Projekt 'Zatrzymaj Aborcję' już w Sejmie

Więcej o: