23-latka z atrapą broni napadła na Żabkę w Lublinie. Policjant się schował. "Bał się trochę"

- Całe CBŚP ma traumę - mówi jeden z funkcjonariuszy, a eksperci nie chcą wierzyć, że do takiej sytuacji doszło. Chodzi o zachowanie policjanta Centralnego Biura Śledczego w czasie napadu na Żabkę w Lublinie. Do materiałów w tej sprawie dotarły "Fakty" TVN.

- Był jeden klient, ale się schował - nie ukrywa pracownica lubelskiej Żabki. Jak mówi, "po prostu bał się trochę". Zwykły obywatel ma prawo się przestraszyć, gdy zamaskowana kobieta z atrapą broni zażądała od ekspedientki wydania pieniędzy. Ale tym klientem był policjant z CBŚP - ustaliły "Fakty" TVN.

Reporter "Faktów" dostał od oburzonego funkcjonariusza CBŚP nagranie, na którym widać całą sytuację. - Całe CBŚP ma traumę - napisał policjant, który wstydzi się za kolegę, który nie zareagował w czasie napadu. Ten okazał się koniec końców nieudany, bo ekspedientka zagadała napastniczkę, a w międzyczasie do sklepu wszedł nowy klient. To spłoszyło zamaskowaną kobietę.

Policja tłumaczy: funkcjonariusz, który się schował, nie miał broni, nie był wtedy na służbie, ale eksperci - byli policjanci - nie mogą się nadziwić takiemu zachowaniu.

Złapał je zwykły patrol policji

Niedługo potem kobieta podjęła drugą, tym razem udaną, próbę kradzieży w innym sklepie Żabka. Chwilę później wpadła w ręce policji. Zatrzymana została też jej wspólniczka. Zatrzymania 23- i 26-latki dokonał, jak podaje policja, zwykły patrol prewencji.

Więcej o:
Komentarze (283)
Lublin. Napad w Żabce, a policjant się schował
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 49 razy 39

  Z materiału wynika, że nawet nie zadzwonił po pomoc. Wziął piwko czy co tam miał w ręku i się ulotnił. Wincej takich bohaterów.

 • dddupa

  Oceniono 33 razy 31

  To jest jednostka "elitarna", tam się lepiej zarabia i jest prestiż, niestety tam gdzie chciało by pracować wielu dobrych policjantów ktoś decyduje kogo przyjąć a kogo nie, oto efekt obecnej polityki rekrutacyjnej zwanej potocznie "Ty, słuchaj, mam tu siostrzeńca... zdolny taki...".

 • kzet69

  Oceniono 29 razy 25

  Pisiarnia w ciągu 2.5 roku zamieniła Policję w kulsoniarnię więc co za zdziwienie ? W Policji służą obecnie albo wierni słudzy rządzącej partii albo dzieciarnia bez umiejętności i doświadczenia.

 • siwywaldi

  Oceniono 28 razy 24

  Coraz lepiej.... :-)
  A śmialiście się z milicjantów....

 • ukw8087

  Oceniono 30 razy 24

  jakiś Pociotek kogoś z Dojnej Zmiany.
  Milicjant Wyklęty.

 • mo60

  Oceniono 32 razy 24

  Policjant Dobrej Zmiany?

 • heliheli

  Oceniono 29 razy 23

  23 letnia atrapa napadla na Zabke a policjant sie schowal . Tylko w Polsce to mozliwe .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX