Wielka awaria rowerów miejskich w Warszawie. Co się stało z Veturilo?

Veturilo to popularny środek komunikacji w Warszawie. Miejskie rowery jednak sprawiały w niedzielę problemy.

Idealna pogoda na rower, a Veturilo nie działało. W niedzielę po południu Nextbike Polska poinformował o awarii systemu obsługującego w Warszawie sieć rowerów Veturilo. Przez wiele godzin nie można było z nich skorzystać. Dopiero po 19.00 na facebooku Veturilo pojawił się krótki komunikat:

Informujemy, że system powrócił już do pełnego funkcjonowania. Przepraszamy, za niedogodności.

Użytkownicy nadal jednak narzekają, że nie mogą wypożyczyć rowerów Veturilo. Zapewne musi minąć trochę czasu, by wszystkie stacje zaczęły działać poprawnie. 

Szczegóły dotyczące awarii nie są na razie znane.

Co z opłatami za Veturilo?

Nextbike zapewnia, że jeśli system niesłusznie naliczył nam opłatę, zostanie zwrócona, jeśli złożymy reklamację. "Prosimy się nie denerwować, wszystkie opłaty niesłusznie naliczone zostaną anulowane. Poprosimy o wysłanie meila na adres: ck@veturilo.waw.pl" - informowali na fanpage Veturilo.

Wypożyczenie Veturilo nie jest drogie, a stacji rowerowych na terenie miasta jest wiele, dlatego warszawiacy chętnie korzystają z tych miejskich rowerów. 20 pierwszych minut jeździmy za darmo. Od 21 do 60 minuty wypożyczenie kosztuje 1 zł, druga godzina 3 zł, trzecia 5 zł. Czwarta i każda następna godzina na Veturilo to 7 zł. Nieco inny cennik obowiązuje na rowery elektryczne. By móc jeździć na Veturilo musimy uiścić opłatę początkową. To 10 zł.

Szczegóły znajdziecie na stronie systemu Veturilo; numer telefonicznej infolinii to 19 115.

Zobacz też: 

Więcej o: