To koniec wiosny. Jakie będą kolejne dni? Możecie się zdziwić [POGODA]

Pogoda w niedzielę bardziej przypominać lato niż wiosnę. Spójrzcie na te temperatury! A jak ma być po weekendzie?

Pogoda zaczęła nas rozpieszczać. Sobota w większości kraju była ciepła i słoneczna. Wreszcie poczuliśmy wiosnę. Z kolei w niedzielę poczujemy... lato. Co dokładnie nas czeka? 

Pogoda na niedzielę 8 kwietnia

Po bezchmurnej i w miarę ciepłej nocy (do 7 st. C) czeka nas piękny słoneczny dzień. Warto go spędzić na świeżym powietrzu, tym bardziej, że 8 kwietnia przypada niedziela bez handlu. Temperatura wyniesie do 23 stopni Celsjusza, zachmurzenie będzie małe, a wiatr umiarkowany - prognozuje IMGW. Mocnej powieje tylko w czasie burz (w centrum kraju wieczorem może trochę zagrzmieć i popadać) oraz w górach - w Sudetach do 80 km/h, a w Tatrach nawet do 110 km/h. Ostrzeżeń dla reszty kraju póki co nie ma. 

Noc z niedzieli na poniedziałek jeszcze cieplejsza - do 11 st. C - i bezchmurna. A później? 

Pogoda na najbliższe dni

W poniedziałek niebo nam się nieco zachmurzy, na północy nawet mocno. Możliwy deszcz a na Pomorzu i Mazurach burze. Na wybrzeżu i Pomorzu od 14 st. C do 18 st. C. Reszta kraju nadal z letnią pogodą. Zachmurzenie będzie małe, a temperatura? Od 19 st. C na zachodzie i północy do nawet 25-26 (!) st. C w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w Bieszczadach do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

We wtorek z kolei popadać może na południowym zachodzie kraju. Nadal ciepło: nawet 23 st. C. W środę i czwartek podobne temperatury; ma już nie padać. Oby ta piękna, iście letnia pogoda utrzymała się do przyszłego weekendu!

Zobacz też: Kiedy przypada następna niedziela handlowa? Kalendarz >>>

Więcej o: