Które niedziele w kwietniu będą handlowe? Uwaga! Ten miesiąc jest wyjątkowy

Niedzieli handlowych w kwietniu będzie jak na lekarstwo, a dokładnie: JEDNA.

Które niedziele w kwietniu to niedziele handlowe?

Większe kolejki do piekarni, ruch w centrach handlowych, to znak, że zbliża się niedziela bez handlu. Zakaz handlu będzie obowiązywał:

 • 8 kwietnia
 • 15 kwietnia
 • 22 kwietnia

Handlować wolno tylko 29 kwietnia. Pierwsza niedziela miesiąca, 1 kwietnia, też była bez handlu. Tego dnia wypadała Wielkanoc.

Niedziele handlowe w 2018 roku

W 2018 roku zakaz handlu w niedziele obejmie ponad 20 dni. Niedziele handlowe to na razie każda pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, chyba że w tym dniu wypada dzień wolny z tytułu święta. W 2019 roku w każdym miesiącu ma obowiązywać tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu, handlować wolno też będzie w dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą. W 2020 roku zakaz handlu obejmie każdy ostatni dzień tygodnia. Wyjątki są przewidziane tylko dla siedmiu niedziel – dwóch poprzedzających pierwszy dzień Bożego Narodzenia, niedzielę wypadającą przed świętem Wielkiejnocy oraz w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Zakaz handlu a galerie handlowe >>>

Zakaz handlu w niedzielę. Kwiecień 2018 - kalendarzZakaz handlu w niedzielę. Kwiecień 2018 - kalendarz gazeta.pl

Kogo zakaz handlu nie obowiązuje?

Zakaz handlu w niedziele nie jest całkowity. W sumie w ustawie znalazły się aż 32 wyjątki.Tego dnia można handlować w placówkach takich jak piekarnie, cukiernie, lodziarnie oraz sklepy na dworcach czy w portach lotniczych. To samo dotyczy sklepów z pamiątkami oraz placówek prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku.

Nadal w niedzielę odbywać się mogą różnorakie giełdy, targi i festyny. Otwarte pozostają również stacje benzynowe.

Przedsiębiorca może otworzyć swój sklep, jednak pod warunkiem, że tego będzie on prowadził handel osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek. 

Zakaz handlu w niedzielę. Kiedy?Zakaz handlu w niedzielę. Kiedy? gazeta.pl

PiS-owi zależało na wprowadzeniu zakazu. Politycy opozycji krytykują z kolei, że w niedzielę kwitnie handel na stacjach Orlen. Oburzonych komentarzy nie brakowało też, kiedy w internecie pojawiło się nagranie ze sklepu przy toruńskiej świątyni. Rydzyk gardłował w sprawie zakazu handlu, a teraz? Sklep przy kościele działał w najlepsze. Czytaj więcej >>>

 

Zobacz też:

Więcej o:
Komentarze (111)
Niedziele handlowe w kwietniu. KALENDARZ
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 30 razy 28

  Kogo zakaz handlu nie obowiązuje? Żony posła PiS Wojciecha Kossakowskiego. Ale to Promil wszystkich sklepów w Polsce ;-).

 • valla

  Oceniono 24 razy 18

  Jedno wielkie gó... ten zakaz. Kto kogo nim uszczesliwil to nie wiem....
  Na szczęście za miesiąc już oddane obywatelstwo polskie! Złotówki nie dam na ten cyrk z kościołem PiSem i Smoleńskiem na czele

 • norbertrabarbar

  Oceniono 22 razy 18

  Jak dobrze, że PiS urządza Polakom życie bo normalnie są na to za głupi.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 21 razy 17

  Zakazy i nakazy kochali komuniści a teraz ich ideowi kolesie z bolszewickiej ferajny z PiS. Kochał i kocha także Kościół i z tego tytułu rości sobie choćby prawo do grzebania w majtkach obywateli. Zakazy i nakazy kochali także faszyści. Zwłaszcza takie reżimy faszystowskie, które żyły w symbiozie z kolaborującym Kościołem. Kościół odwdzięczył się po drugiej Wojnie Światowej chroniąc zbrodniarzy i organizując im podróże do Ameryki Południowej. Teraz także mamy kolaborujące ze sobą PiS i KK.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 13 razy 11

  Ten zakaz pogrąży PiS , już to widać w sondażach.

 • valla

  Oceniono 17 razy 11

  Jedno wielkie g...o ten zakaz. Kto kogo nim uszczesliwil to nie wiem....
  Na szczęście za miesiąc już oddane obywatelstwo polskie! Złotówki nie dam na ten cyrk z kościołem PiSem i Smoleńskiem na czele

 • loneman

  Oceniono 10 razy 10

  Typowy bolszewicki zakaz odbierajacy prawo decyzji co do zakupow i komplikujacy zycie zapracowanym przez 6dni.
  Dziwne, ze uwazaja sie za "ludzi wolnosci" traktujac tak samo z buta kobiety, stosujac odpowiedzialnosc zbiorowa w (rzekomej) walce z komunizmem i jego reliktami (poza swoja swita), majac obywateli za dzieci niezdolne do samodzielnego wyboru - tak jak kk ktory pod haslem "wolnej woli" ma ja za nic grabiac i nawracajac sila przodkow a teraz oczekujac faszystowskich ustaw :/ !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX