Szykuje się bajkowy weekend, aura jak na majówkę. A gdzie i kiedy najcieplej? [POGODA]

Pogoda nie zachwyca dzisiaj tak jak jeszcze kilka dni temu. Wiosna chwilowo się wycofała, ale powróci ze zdwojoną siłą. Od jutra przewidywane są kilkunastostopniowe temperatury. Pogoda sprawi, że ten weekend będzie naprawdę ciepły i przyjemny.

Pogoda w piątek to dość umiarkowane temperatury. Najzimniej będzie na północy – na wybrzeżu termometry wskażą się maksymalnie 9 st. C. Najcieplej będzie w okolicy Wrocławia i Zielonej Góry, gdzie będzie nawet 13 st. C. W południowo-wschodniej części kraju przewidywane jest duże zachmurzenie. Tymczasem na zachodzie świecić będzie słońce. Lokalnie może pojawić się silny wiatr z prędkością do 50 km.

Pogoda na sobotę

Pogoda w sobotę będzie niezwykle słoneczna. I to w całej Polsce. Prognozy nie przewidują żadnych opadów ani zachmurzenia. Maksymalna temperatura wyniesie od 10 st. C. na wschodzie i na Pomorzu do nawet 18 st. C. na terenie Dolnego Śląska. Tego dnia wiatr ma być umiarkowany, a miejscami porywisty.

Niż nad Polską odpowiada za chwilowe popsucie się pogody >>>

Pogoda na niedzielę

Pogoda w niedzielę to prawdziwa eksplozja ciepła. Maksymalne temperatury na północy Polski wyniosą od 17 do 19 st. C. W centrum będzie cieplej, bo około 22 st. C. Z najwyższych temperatur będą cieszyć się mieszkańcy południowej części Polski, gdzie przewiduje się nawet 23 st. C. Na zachodzie możliwe będzie lekkie zachmurzenie.

Pogoda na przyszły tydzień

Prognozy pogody na początek przyszłego tygodnia są optymistyczne. W poniedziałek i wtorek wysokie temperatury utrzymają się. Jednak już od połowy przyszłego tygodnia przewidywane są opady deszczu oraz burze.

Więcej o: