Biedronka - w piątek i sobotę produkty tańsze o podatek VAT. Co najbardziej opłaca się kupić?

W ten weekend w Biedronce nie obowiązuje podatek od towarów i usług. Popularna sieć handlowa, posiadająca w Polsce ponad 2800 placówek, zdecydowała się na akcję rabatową, w której wybrane kategorie produktów będą tańsze o wartość podatku VAT.

"Piątek i sobota bez VAT" - to nazwa wielkiej akcji promocyjnej organizowanej w Biedronce tuż przed nadchodzącą niedzielą z zakazem handlu. Produkty, które kupimy taniej o wartość podatku VAT, to m.in. płatki śniadaniowe, nabiał i tłuszcze, produkty znajdujące się w słoikach, karmy dla zwierząt, a także kosmetyki. Dokładny spis artykułów wraz z cenami znajduje się w regulaminie dostępnym na stronie akcji.

Weekend z zakazem handlu. Zobacz, co dzieje się w Biedronce >>>

Biedronka bez VAT – co kupić?

Najbardziej opłaca się kupić te produkty, na które obowiązuje najwyższy VAT i które mają długi termin ważności. Należą do nich przede wszystkim kosmetyki – w tym szampony, żele, pasty do zębów, kosmetyki do malowania się i pielęgnacji ciała. Taką samą stawką objęte są kawy, musztardy, żwirek dla kota oraz niektóre desery, wypieki i kremy do kanapek. Z kolei rabat w wysokości 8 proc. obejmie sosy, dżemy, przetwory oraz karmy dla zwierząt. O 5 proc. mniej zapłacimy za jajka, masła, sery i mleko. W sumie przecenionych zostanie około 2 tys. produktów.

Kolejne okazje za rogiem

Obniżenie ceny produktów o wartość VAT to niejedyna akcja planowana w Biedronce na ten miesiąc. Kolejną z nich jest „Przygotuj się na Majówkę. Kropka po kropce”, która wystartowała 5 kwietnia. Zasady są proste – za każde zakupy zrobione do 26 kwietnia za min. 49 złotych otrzymamy kropkę na karcie Moja Biedronka lub na paragonie. Za okazanie siedmiu takich kropek będziemy uzyskamy jednorazowy rabat w wysokości 10 proc. na zakupy robione od 27 kwietnia do 2 maja.

Więcej o: