Policjanci "aresztowali" kaczkę w centrum Legnicy. "Brawurowa i odważna akcja"

Legniccy działacze postawili w centrum Legnicy pomnik kaczki. To nie spodobało się służbom, które w mig ją zdemontowały.

24 marca zdemontowany został w Legnicy pomnik Wdzięczności dla Armii Radzieckiej na pl. Słowiańskim. Puste miejsce postanowili zagospodarować członkowie grupy Aktywna Legnica. 

"Umieszczając na cokole Kaczkę Myjkę w nieprzypadkowym miejscu, miejscu, w którym przez lata tkwił pomnik, który prowokował i dzielił nas Polaków, chcemy wprowadzić dobrą, czystą zmianę. Pomnik Czystości Narodu to odpowiedni symbol na współczesne czasy, kiedy z Małej Moskwy zrodziła się Wielka Legnica" - czytamy na Faecbooku ugrupowania. 

Konstrukcja z gumową kaczką pojawiła się w czwartek rano. Po kilku godzinach została jednak rozmontowana przez policjantów. "W dniu dzisiejszym w godzinach porannych legnicka policja dokonała brawurowej i odważnej akcji aresztowania POMNIKA CZYSTOŚCI NARODU" - skomentowała to Aktywna Legnica.

- Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że jest to instalacja z elementów kartonowych oraz gumowych, która została umieszczone bez zgody zarządcy terenu. W związku z podejrzeniem popełnienia wykroczenia dotyczącego umieszczenia w miejscu publicznym elementów bez zgody zarządzającego tym miejscem funkcjonariusze zabezpieczyli tą konstrukcję do prowadzonego postępowania - cytuje legnicką policję portal naszemiasto.pl.

Śledztwo trwa.

Policyjne interwencje będą nagrywane. Polscy funkcjonariusze mają nosić kamery na mundurach

Więcej o: