Wiceszef "Do Rzeczy" odchodzi z pracy. "Paweł Lisicki zabronił opublikowania krytycznej opinii"

Zastępca redaktora naczelnego prawicowego tygodnika "Do Rzeczy" Andrzej Horubała zrezygnował z pracy. Jak twierdzi, między nim a Pawłem Lisickim - redaktorem naczelnym - doszło do konfliktu. Powodem miała być wypowiedź Rafała Ziemkiewicza.

Andrzej Horubała, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Do Rzeczy", poinformował w oświadczeniu na Facebooku o rozstaniu z redakcją.

"Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki, zabronił mi opublikowania krytycznej opinii o tweecie Rafała Ziemkiewicza, w którym użył on rasistowskiego określenia „parchy” - napisał Horubała. Jak dodał, uważa ten zakaz "za złamanie niepisanej umowy, iż w tygodniku będzie panowała wolność słowa".

"Skoro tak, to moja misja w piśmie najwyraźniej dobiegła końca" - podsumował.

Z Pawłem Lisickim jak dotąd nie udało się nam skontaktować. Redakcja nie wystosowała też dotychczas żadnego oświadczenia.

- Ja nie odpowiadam za to, co piszą różni dziennikarze na Twitterze. To jest bardzo specyficzna forma kontaktowania. Mi się oczywiście określenie "parch" nie podoba, ale Twitter rządzi się swoimi prawami i nie zamierzam w to ingerować - komentował w styczniu Lisicki w programie "Tak jest" w TVN24.

Wpis Rafała Ziemkiewicza

Rafał Ziemkiewicz zamieścił swojego kontrowersyjnego tweeta w styczniu, w odniesieniu do kryzysu w relacjach polsko-izraelskich. Władze w Jerozolimie - oraz wielu wpływowych polityków i dziennikarzy tego kraju - sprzeciwia się treści proponowanych przez Polskę zmian w ustawie o IPN.

"Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru głupich względnie chciwych parchów czuję się z tym jak palant" - napisał Ziemkiewicz, używając słowa "parch", uznawanego za wyjątkowo obraźliwe określenie w stosunku do Żydów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Konserwatywny przeciwnik aborcji i homoseksualizmu. Kim jest kandydat PO na prezydenta Wrocławia?

Więcej o: