Ogórek żali się na Empik. "Moja książka jest nie do zdobycia". Odpowiedź jej się nie spodoba

Współpracująca z Telewizją Polską Magdalena Ogórek stwierdziła w jednym z wywiadów, że wokół książki "Lista Wächtera" jej autorstwa zapanował "ostracyzm". Zarzuty skierowała m.in. w stronę sieci sklepów Empik. Firma na słowa Ogórek zareagowała.

W grudniu ubiegłego roku ukazała się książka Magdaleny Ogórek zatytułowana „Lista Wächtera”. Pozycja dotyczy zaginięcia obrazu Pietera Brueghela "Walka karnawału z postem".

"Autorka prowadzi prywatne śledztwo, ze szczegółami opisując historię grabieży polskich dzieł sztuki, dokonanej przez generała Otto von Wächtera oraz jego żonę Charlotte podczas niemieckiej okupacji" - czytamy w materiałach wydawcy.

Książka Ogórek dostała w ubiegłym roku 40 tys. zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

ZOBACZ TAKŻE: 'Po chwili odrzucam ciepłą kołdrę i wstaję'. Twitter oszalał, każdy chce pisać książki jak Magdalena Ogórek>>>

Magdalena Ogórek w rozmowie z "Newseria Lifestyle" stwierdziła, że wokół książki "panuje ostracyzm". - To nie jest w sumie dla mnie niespodzianką, bo doskonale zdaję sobie sprawę z wartości tej książki, przepraszam ze pewną nieskromność, ale wiem, co w tej książce jest zawarte - powiedziała.

Dodała również, że "W Empiku ta książka jest nie do zdobycia". - Można zdobyć książkę Tomasza Piątka o Antonim Macierewiczu, jest rozłożona, zawsze dwadzieścia sztuk leży, ale „Lista Wächtera” jest książką niedostępną. Czytelnicy sobie jednak radzą, znajdują ją - powiedziała Ogórek.

Empik odpowiada Magdalenie Ogórek

Rzeczniczka prasowa sieci Empik Monika Marianowicz w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zaprzeczyła, by sprzedaż książki "Lista Wächtera" była w jakikolwiek sposób blokowana. Jak podkreśliła, ze względu na dużą liczbę książek ukazujących się na rynku konieczna jest rozważna selekcja i analiza potrzeb odbiorców.

- Książka Pani Magdaleny Ogórek „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków” jest do kupienia na empik.com z dostępnością 24h i można ją zamówić do odbioru w dowolnym salonie empik w Polsce. Ta pozycja nie cieszy się jednak dużym powodzeniem wśród klientów empik.com - dodała Marianowicz.

Przypomnijmy: Magdalena Ogórek w 2004 r. pracowała dla MSWiA, w latach 2008-2010 zatrudniona była w klubie poselskim SLD, następnie przez trzy lata była współpracowniczką Grzegorza Napieralskiego, ówczesnego szefa SLD. Pracowała również w jego sztabie wyborczym podczas wyborów prezydenckich w 2010 r. Rok później startowała z list SLD do Sejmu. W 2015 r. była kandydatką tej partii na prezydenta. Obecnie współpracuje z Telewizją Polską.

Więcej o: