TVP Info już sama nie wie, jak bronić nagród Szydło. Zobaczcie, co wymyślili tym razem

Telewizja publiczna wciąż usilnie chce "wygasić" sprawę nagród dla ministrów rządu Beaty Szydło. Tym razem w "Minęła 20", a nie w "Wiadomościach" sięgnięto po kolejne absurdalne porównanie. Były więc wykresy, ale też... miara krawiecka. Nie pojawiły się też zapowiadane zmiany i w TVP Info dalej królują słynne, toporne "paski".

- Nagrody (ministrom) wypłacano po to, byśmy nie byli ordynarnie okradani w aferach, takich jak te, tu wymienione - mówił prowadzący "Minęła 20" Michał Rachoń po materiale podsumowującym afery z czasów rządów PO-PSL.

- W 2016 roku nagrody kosztowały nas 1,5 mln zł, a to oznacza, że na każdą, legalną wydaną złotówkę w rządzie PiS, przypadało 381 tysięcy złotych przekręconych w aferach Platformy - dodał.

Krawiecka miara do "wizualizacji"

Prowadzący później zapowiedział, że jest już przygotowany wykres dla tego porównania, ale najpierw sięgnął po miarkę krawiecką i rozciągnął ją przed sobą.

- Jeżeli metr, to 1,5 mln nagród w rządzie PiS, to jeśli chcielibyśmy pokazać wykres, w tej samej skali, pokazując przekręty z czasów PO i wysokość naszych strat, to ten wykres musiałby mieć 381 kilometrów, czyli tyle ile z Warszawy do Zakopanego. O tym i nie tylko o tym, w "Minęła 20", Michał Rachoń, jedziemy! - zakończył zapowiedzi programu prowadzący.

Michał Rachoń w 'Minęła 20' 04.04.2018Michał Rachoń w 'Minęła 20' 04.04.2018 TVP Info

Porównanie PO i PiS

Później było jeszcze ciekawiej. Przywoływano środową wypowiedź Izabeli Leszczyny z Platformy Obywatelskiej, która podczas zapowiedzi akcji "Konwój wstydu" (ma przypominać mieszkańcom o nagrodach PiS), wypaliła:

Afera nagrodowa w przeciwieństwie do rzekomych afer PO jest rzeczywista. To, co PiS nazywa aferami Platformy, jest wytworem PiS-owskiej propagandy

To właśnie te słowa Leszczyny doprowadziły do "wałkowania" tematu nagród w kontraście do afer Platformy, jak np. hazardowa.

W dalszej części pojawiło się zapowiedziane wcześniej kuriozalne porównanie, czyli domniemane 381 mld zł straconych za rządów PO-PSL kontra nagrody dla ministrów w rządzie PiS.

Fragment programu 'Minęła 20' 04.04.2018Fragment programu 'Minęła 20' 04.04.2018 TVP Info

Krytycznie o dziwacznym porównaniu wypowiadają się na Twitterze dziennikarze, m.in. Jan Kunert z Polsat News.

Fragment programu 'Minęła 20' 04.04.2018Fragment programu 'Minęła 20' 04.04.2018 TVP Info

To jednak nie wszystko. Niedawno Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zapowiedział, że TVP info kończy ze swoimi słynnymi "paskami". Miały być one "silne argumentami". Zmiana, co pokazuje przykład środowego wydania "Minęła 20" nie weszła w życie.

Można było z nich wyczytać m.in., że "Platforma Obywatelska nie przyznaje się do miliardowych przekrętów", albo "Organizowany przez Platformę Obywatelską 'Konwój Wstydu' obraża inteligencję Polaków".

Niedawno także w "Wiadomościach" przeprowadzono rejteradę, by pomóc obozowi władzy w "wygaszaniu" sprawy nagród. 31 marca w "Wiadomościach" pojawiła się plansza, na której porównano nagrody dla ministrów z nagrodami z czasów PO-PSL dla wszystkich pracowników resortów.

Konserwatywny przeciwnik aborcji i homoseksualizmu. Kim jest kandydat PO na prezydenta Wrocławia?

Więcej o: