Trafi do więzienia za zbrodnię przypisywaną Tomaszowi Komendzie. Jego matka: Irek jest niewinny!

Matka Ireneusza M., który usłyszał zarzuty w związku z zamordowaniem 15-letniej Małgosi, twierdzi, że jej syn jest niewinny. - Przecież zaraz po tej zbrodni przesłuchiwali i badali Irka. Wtedy DNA się nie zgadzało, a teraz się zgadza? To jakiś absurd! - mówi.

W ubiegłym roku 43-letni Ireneusz M. usłyszał zarzuty zgwałcenia i zamordowania podczas sylwestrowej zabawy w Miłoszycach 15-letniej Małgosi. To właśnie za tę zbrodnię Tomasz Komenda niesłusznie przesiedział 18 lat w więzieniu.

Czytaj też: Tomasz Komenda opowiada o życiu w więzieniu. "Człowiek ze słabą psychiką nie da tam rady"

W rozmowie z "Super Expressem" Romualda Matuszak, matka Ireneusza M. twierdzi, że śledczy i tym razem nie mają odpowiedzialnego za zbrodnię. -  Mówią, że mają niezbite dowody w postaci badań DNA. Przecież zaraz po tej zbrodni przesłuchiwali i badali Irka. Wtedy DNA się nie zgadzało, a teraz się zgadza? To jakiś absurd! - mówi w rozmowie z gazetą matka oskarżonego.

Jednym z głównych dowodów, świadczącym o winie 43-latka ma być fakt, że wiedział, jakie ofiara ma skarpetki. Według śledczych taką wiedzę mógł mieć tylko morderca. Do Ireneusza M. prowadzą też inne dowody, m.in. ślad odciśniętych na ciele nastolatki zębów.

"Stają na głowie, żeby coś znaleźć na Irka"

Te przesłanki jednak nie przekonują Romualdy Matuszak. - I oni dokonali tego epokowego odkrycia 20 lat po zbrodni? - pyta na łamach "Super Expressu" matka oskarżonego. - Stają na głowie, żeby coś znaleźć na Irka. W zeszłym roku wpadli do mojego domu i dawaj robić rewizję. Szukali buta tej dziewczynki i kawałka pierścionka. Nawet mąkę mi wysypali, żeby sprawdzić, czy tam nic nie ma. To wszystko wydaje mi się mocno naciągane. Syn do mnie dzwoni z aresztu. Jest załamany, bo funkcjonariusze zmuszają go, żeby się przyznał. Nie wytrzymuje, chce się zabić - dodaje.

W winę Ireneusza M. nie wierzy także jego była żona. Kobieta twierdzi, że "przez wszystkie wspólne lata Irek zachowywał się normalnie".

W momencie, gdy Ireneuszowi M. postawiono zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem oraz morderstwo odsiadywał już inny wyrok za gwałt.

Spędził 18 lat w więzieniu. Prokuratura: jest niewinny. Tomasz Komenda wyszedł na wolność

Więcej o:
Komentarze (184)
Sprawa Komendy. Matka Ireneusza M. twierdzi, że jest niewinny
Zaloguj się
 • zdybka1

  Oceniono 49 razy 43

  Zona Ireneusza twierdzi, ze przez wiele lat zachowywal sie normalnie.
  No tak, taki maly drobiazg jak gwalt, za ktory dostal wyrok, nie liczy sie. Facet jest w zupelnosci normalny ?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 21 razy 15

  "-  Mówią, że mają niezbite dowody w postaci badań DNA. Przecież zaraz po tej zbrodni przesłuchiwali i badali Irka. Wtedy DNA się nie zgadzało, a teraz się zgadza?"

  18 lat temu mechanizm badania DNA był na dużo niższym poziomie, dlatego w dzisiejszych czasach często wraca się do spraw sprzed wielu lat.

 • w-al

  Oceniono 20 razy 12

  " W momencie, gdy Ireneuszowi M. postawiono zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem oraz morderstwo odsiadywał już inny wyrok za gwałt. "
  - Widać, że gość miał inklinacje do takich zachowań. Mam nadzieje, że tym razem policja i prokuratura nie doprowadzi przed sąd niewinnego człowieka tylko będzie miała niepodważalne dowody jego winy.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 16 razy 10

  Wszyscy niewinni, dziewczyna sama się zgwałciliła i zabiła.

 • darek8125

  Oceniono 10 razy 8

  żeby znowu sie nie okazało że prokuratura chce się wykazać .. i żeby znowu następny niewinny człowiek poszedł siedzieć żeby zamknąc mordy opinii publicznej....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX