36-latek z Trąbek Wielkich zastrzelił psa sąsiadów. "Strzelał cztery razy. Mogli zginąć ludzie"

W Trąbkach Wielkich 36-letni mężczyzna zastrzelił psa sąsiadów w Poniedziałek Wielkanocny. Sprawę nagłośnił właściciel czworonoga, zajęła się nią policja.

Sprawę z Trąbek Wielkich (woj. pomorskie) nagłośnił pan Roman, właściciel psa, który zamieścił na Facebooku zdjęcia martwego zwierzęcia. Dopisał też, że rocznego czworonoga uśmiercił sąsiad, który miał czterokrotnie do niego strzelić. "Strzelał cztery razy, na środku drogi, wśród domków. Mogli zginąć ludzie" - opisywał. Do sytuacji doszło rano 2 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny.

W rozmowie z portalem pruszczgdanski.naszemiasto.pl rzecznik KPP w Pruszczu Gdańskim st. sierż. Jakub Radziwilski poinformował, że przesłuchano już 36-letniego mężczyznę, który miał strzelać do psa, a także rodzinę właścicieli. Funkcjonariusze zabezpieczyli też broń i truchło psa.

Radziwilski wyjaśniał w rozmowie z lokalnym portalem, że sprawę należy traktować dwutorowo. - Pies wybiegł na ulicę bez opieki właścicieli, a z drugiej strony mężczyzna użył broni i zastrzelił czworonoga - mówił i dodał, że sprawa jest w toku.

Więcej o:
Komentarze (497)
Trąbki Wielkie. 36-latek zastrzelił psa sąsiadów
Zaloguj się
 • lynx4

  Oceniono 28 razy 22

  Skończy się tak, że strzelający zostanie uniewinniony, składając wyjaśnienie, że działał w samoobronie, a właściciel psa dostanie grzywnę za niedopilnowanie zwierzaka.

 • robocop

  Oceniono 19 razy 15

  nie wiem jak było, ale potrafię sobie wyobrazić taką sytuację: pies nie pierwszy raz wybiega na drogę obszczekuję Cię i warczy, kiedyś w podobnej sytuacji Cię ugryzł. Kilka razy zwracałeś uwagę sąsiadom, że powinni lepiej pilnować pupila. Ty masz małe dziecko i o ile capnięcie Ciebie przez psa to tylko przykry i nieprzyjemny incydent to dla twojego dziecka, może być już niebezpieczne.

  Oczywiście mogło być też tak, że piesek spokojnie szedł pod płotem, a strzelec miał uraz do sąsiada i postanowił zrobić mu na złość.

  Oby dwie sytuacja pasują do artykułu, ale jak było nie wiemy natomiast łatwo wydajemy wyroki.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 25 razy 15

  Wolak to taka persona, która jest przekonana, że wie lepiej co jest dobre a co złe (szczególnie dla innych).
  Wolak zawsze jest prawie zawsze sędzią i to prawie sprawiedliwym, ale zawsze surowym wobec innych.
  Wolak zawsze wie jak było, jak jest i jak będzie.
  Wolak zna się na wszystkim i o wszystkim autorytatywnie się wypowiada, a najbardziej zna się na katastrofach lotniczych i moralności (ale innych, nie swojej).
  Wolak buduje nam upragnioną Wolskę, do której doszedł z ziemi włoskiej.
  Na wydaną Komendę, a nawet bez Komendy, wolak ruszy na rozprawę z wątpiącymi, ociągającymi się z wykazywaniem entuzjazmu, z wszelką "nienormalnością" i wszystkim co zakłóca jego uporządkowany, prawy i sprawiedliwy świat.
  Taka wolska, w której żyjemy.

 • julianatalia.30

  Oceniono 31 razy 15

  "On jest łagodnym psem, nikomu krzywdy nie zrobi" - po pierwsze nigdy nie jest wiadomo, co może pies, to jest tylko zwierze. Po drugie - obca osoba nie zna tego psa, więc nie wie, czy on jest "łagodny" czy nie i nie wie, czy idzie się łasić, czy gryźć, czy jest bezpański, czy nie ma wścieklizny. Przecież psy nie mają na obroży (o ile w ogóle posiadają obrożę) wielkiej tabliczki "Mój właściciel to ... Mieszkam tu i tu. Jestem łagodny, zdrowy, zaszczepiony i nie gryzę". A po trzecie - nie zapominajmy, że jest mnóstwo ludzi, którzy panicznie boją się psów, każdej rasy, każdej wielkości. Więc jeżeli decydujemy się na posiadanie psa, to go pilnujmy. Bo nie każdy psy lubi i nie każdy się ich nie boi. Trochę empatii i zrozumienia innych. Ja nie mam obowiązku lubić Twojego psa, tak samo jak Ty nie masz obowiązku lubić mojego kota, królika czy chomika. I Ty też możesz nie znać mojego zwierzęcia.

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 63 razy 15

  Ale rozumiem, że kukizowcy i korwiniści nadal są za liberalizacją dostępu do broni w Polsce, tak?

 • sorrry

  Oceniono 31 razy 11

  Psy biegające samopas powinny zostać wystrzelane podobnie jak durni psiarze, którym zoofilia rzuca się na mózg.

 • pilotpirx2

  Oceniono 12 razy 10

  Zgodnie z zasadami savoir-wivre`u 3 pierwsze strzały były ....ostrzegawcze.

 • Joanna Es

  Oceniono 20 razy 10

  Przeraża mnie minusowanie postów mówiących o bezpieczeństwie. Bo piesek mały, bo może uciekł, bo nigdy nie ugryzł, bo się wychowałem i nic mi się nie stało Mnie matki dziewięcioletniego dziecka napadniętego przez takiego pieska, dziecka bojącego się wyjść do szkoły na małym osiedlu domków jednorodzinnych, nie interesuje wielkość pieska i jego historia, nie interesuje mnie historia waszego życia. Ja matka bronię swojego dziecka i nie myślę w chwili zagrożenia o rozmowie z właścicielem. Jest mi obojętne czy piesek mały czy duży, nie czekam czy może ugryzie, czy tylko szczeka i czy nie ugryzie jak dziecko będzie wracało ze szkoły. Gdybym to ja, a nie sąsiad odganiający pieska, miała wtedy kij w ręku to piesek wyleciałby w kosmos. I nie ważne dla mnie czym będę bronić. Dlaczego obrońcy nie piszą o zaniedbaniu właściciela, dlaczego to poszkodowani mają czuć się winni? Mamy prawo czuć się bezpieczni, mamy prawo przed ciężkim dniem w pracy wypocząć, a nie słuchać ujadania, bo właściciel sobie nie radzi z pupilem. Tłumaczę właścicielowi,że dojeżdżam samochodem codziennie do pracy kilkadziesiąt kilometrów i takie notoryczne niewyspanie jest niebezpieczne dla mnie i innych użytkowników dróg. Sąsiad emeryt i jego żona dośpią w dzień, a ja jestem nieprzytomna w pracy. Wiem, że psy nie są winne i nie powinny ponosić kary za głupotę właścicieli. To właściciele psów powinni ponosić odpowiedzialność i powinni mieć tego świadomość. Niestety cześć osób komentujących i minusujących chyba o tym nie wie lub nie chce zrozumieć,nie szanuje również prawa innych. Jeżeli jakiś pies zagrodzi mojemu dziecku nie będę się zastanawiać, bo pies nie jest dla mnie priorytetem. Jeśli nie potraficie zaopiekować się swoim pulem, jeśli nie macie zamiaru przestrzegć zasad współżycia społecznego, jeśli nie potraficie uszanować prawa innych osób do bezpieczeństwa i wypoczynku to nie bierzcie sobie psów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX