Policja w Katowicach poszukuje rodziców 3-letniego chłopca. Siedział sam na klatce schodowej

W sobotę wieczorem mieszkanka Katowic poinformowała policję, że na klatce schodowej w jej bloku jest kilkuletni chłopiec bez opieki. Policja próbuje odnaleźć rodziców dziecka.

W sobotę przed godz. 20 mieszkanka bloku przy ul. Łącznej w Katowicach zadzwoniła na policję. Poinformowała dyżurnego, że na parterze klatki schodowej bloku, w którym mieszka, spotkała kilkuletnie dziecko bez opieki rodziców.

W chwili odnalezienia chłopiec ubrany był w czapkę w czarno-szare paski, niebieską kurtkę puchową, granatowe spodnie dresowe z wizerunkiem "Myszki Miki" oraz  brązowo-czarne zimowe buty, zapinane na rzepy.

Chłopiec wygląda na ok. 3 lata. Jak informuje śląska policja, był bardzo pobudzony, ale nie udało się nawiązać z nim kontaktu. Z tego powodu utrudnione jest ustalenie jego personaliów oraz odnalezienie rodziców.

Ostatecznie, po konsultacji medycznej, dziecko trafiło do placówki medycznej. Wszystkie osoby, które posiadają informacje, dotyczące danych odnalezionego chłopca lub mogące pomóc w ustaleniu tożsamości jego opiekunów bądź adresu zamieszkania proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem V Policji w Katowicach (nr tel. 32 200 3700) lub Komendą Miejską Policji w Katowicach (32 200 25 55).

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: