Śmigus-dyngus jeszcze chłodny, ale już wkrótce uderzenie ciepła. Nawet 22 stopnie [POGODA]

W Wielkanoc pogoda nas nie rozpieszcza - jest zimno, mokro i ponuro. Na szczęście wkrótce się to skończy. Chociaż śmigus-dyngus będzie chłodny, to później czeka nas prawdziwe uderzenie ciepła.

W niedzielę wieczorem oraz w nocy na północy Polski spodziewany jest silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wiatr może tam wiać z prędkością od 30 do 75 kilometrów na godzinę.

Z kolei mieszkańcy województw: podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także wschodniej części Mazowsza i południowej województwa pomorskiego mogą się spodziewać intensywnych opadów deszczu. 

Pogoda w poniedziałek: śmigus-dyngus chłodny

Lany poniedziałek, czyli śmigus-dyngus, będzie jeszcze chłodny. Termometry wskażą od 2 stopni powyżej zera w Suwałkach do 10 we Wrocławiu i Opolu.

Tego dnia w województwach: lubelskim, podlaskim i pomorskim (w subregionie nadmorskim) będą obowiązywały ostrzeżenia IMGW związane z intensywnymi opadami deszczu.

Na szczęście chłód i deszcz nie zostaną już w Polsce długo. Jak podaje TVN Meteo, niż, z powodu którego tegoroczna Wielkanoc jest mokra i zimna, niedługo opuści nasz kraj. Dosyć nagła zmiana pogody będzie spowodowana ciepłym powietrzem z południa, które napłynie w połowie tygodnia.

Pogoda we wtorek

Na początku tygodnia ciepłe powietrze będzie jeszcze nad Hiszpanią i Francją, ale już za kilka dni dotrze i do nas. Według portalu meteoprognoza.pl we wtorek termometry na zachodzie kraju mogą wskazać nawet 20 stopni Celsjusza. Taką temperaturą będą się cieszyć m.in. mieszkańcy Zielonej Góry, Poznania czy Legnicy. Jednak im dalej na północ, tym chłodniej. W Słupsku termometry wskażą jedynie 8 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie też na wschodzie - w Białymstoku temperatura wyniesie ok. 12 stopni, niewiele cieplej może być w Lublinie i Rzeszowie.

W środę uderzenie wiosny

Natomiast już w środę ciepło według prognoz będzie w całym kraju. Tego dnia na zachodzie termometry mogą wskazać nawet 22 stopnie, we wschodniej części od 18 do 20. Według TVN Meteo, ciepły będzie także pierwszy weekend po świętach. W niedzielę temperatura może wynieść 21 stopni Celsjusza, a w poniedziałek 9 kwietnia termometry na zachodzie i południu Polski wskażą nawet 23 stopnie 

Niestety w połowie kwietnia może się ochłodzić, ale nieznacznie. Temperatura wyniesie od 11 do 16 stopni.

O czym informują oznaczenia na jajkach i jak wybrać jajo idealne?

Więcej o: