Wielkanoc w deszczu, miejscami gwałtowne zjawiska pogodowe [RADAR OPADÓW]

Pogoda sprawiła nam śmigus dyngus dzień wcześniej. W większości kraju od rana pada deszcz. Sprawdź radar opadów.

Pogoda w Wielką Niedzielę nie zachęca do spacerów - deszcz, śnieg i silny wiatr dadzą nam się we znaki. Wierni będą raczej przemykać się dziś do kościołów. 

Radar opadów

Jak wskazuje Radar Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, rano padało praktycznie w całej Polsce, miejscami intensywnie. O godzinie 7.00 rano w strefie opadów nadal była większość kraju. 

Ostrzeżenia przed silnymi opadami obowiązują dla

  • woj. pomorskiego,
  • woj. kujawsko-pomorskiego,
  • Podlasia,
  • Lubelszczyzny,
  • Podkarpacia.

Radar opadów IMGW >>>

Pogoda w Niedzielę Wielkanocną b. zróżnicowana

IMGW przewiduje, że pogoda będzie bardzo zróżnicowana. Na zachodzie Polski należy się spodziewać deszczu ze śniegiem, w Sudetach, Tatrach i Beskidach śnieg, zaś na wschodzie - słabe burze. W miarę ciepło: maksymalnie do 11 stopni na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i południu Podlasia, 6 st. C w centrum kraju, najzimniej na zachodzie: 3-4 st. C. 

Silny wiatr w części kraju

Niedziela Wielkanocna będzie pochmurna. Mocno powieje na południu i zachodzie (do 70 km/h) oraz w górach - wysoko w Sudetach i Beskidach porywy wiatru do 100 km/h, a w Tatrach do 110 km/h, wiatr może tam powodować zawieje śnieżne.

Co dalej w pogodzie?

W nocy pogoda będzie podobna: deszcz, miejscami śnieg i silne porywy wiatru. Na zachodzie kraju temperatura spadnie troszkę poniżej zera (termometry wskażą tam -1, -2 st. C).

A w poniedziałek? Niewiele się zmieni. Też musimy się przygotować na zachmurzenie, deszcz i śnieg. Niestety dopiero od wtorku, kiedy będzie trzeba wracać do codziennych obowiązków, ma przyjść znaczne ocieplenie. We wtorek na południu kraju będzie nawet 19 st. C, zaś w środę 21.

O czym informują oznaczenia na jajkach i jak wybrać jajo idealne?

Więcej o: