Za dużo ugotowaliście na święta? Zamiast wyrzucać podzielcie się z potrzebującymi

Wyrzucamy tony żywności, najwięcej po świętach. A przecież można podarować wielkanocne potrawy tym, którzy w ogóle nie mają szans na domowy posiłek.

Jak wynika z danych Greenpeace, w Polsce co roku marnuje się co najmniej 9 mln ton żywności, co daje nam piąte miejsce w Unii Europejskiej. Najwięcej żywności wyrzucamy po świętach wielkanocnych lub Bożego Narodzenia.

Warto być świadomym, że część potraw, które nie zostaną zjedzone podczas wspólnych obiadów i śniadań wielkanocnych nie musi trafić do śmietnika. 

Wielkanoc, pomóż potrzebującym

Od 2015 r. dzięki grupie Podzielmy Się, żywność ze świątecznego stołu możemy w prosty sposób przekazać osobom bezdomnym. W dniach 2-4 kwietnia wolontariusze przeprowadzą akcję "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi".

Żywność można zawieźć do jadłodajni samemu. Spis adresów jest na stronie grupy Podzielmy Się. Jeśli ktoś nie ma jak zawieźć jedzenia, może skontaktować się z wolontariuszami, pisząc na adres mailowy: akcjapodzielmysie@gmail.com. Chętni mogą też sami zaangażować się w inicjatywę "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi", np. pomóc jako kierowca lub wydrukować i powiesić plakat informujący o akcji. Warto również opowiedzieć znajomym o możliwości przekazania jedzenia.

Więcej o: