WKU zachęca do wstąpienia w szeregi armii. Tylko jakiej? Jest jeden problem ze zdjęciem

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie szuka kandydatów do zawodowej służby wojskowej. Jest nawet termin specjalnego szkolenia dla zainteresowanych. Jest też problem ze zdjęciem.

Na facebookowym profilu WKU Głogów opublikowane zostało ogłoszenie skierowane do zainteresowanych zawodową służbą wojskową. Podano nawet termin szkolenia, które odbędzie się między 7 maja a 31 sierpnia.

Ogłoszenie WKU GłogówOgłoszenie WKU Głogów WKU Głogów

W ogłoszeniu był też link do strony WKU, na której można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat służby przygotowawczej, wymaganych formalności, a nawet uposażenia, na jakie mogą liczyć kandydaci na oficerów, podoficerów i szeregowych.

WKU Głogów promuje się zdjęciem rosyjskiego żołnierza

Z ogłoszeniem WKU Głogów, oprócz literówek, był większy problem, na który szybko zwrócili uwagę internauci. Otóż Wojskowa Komenda Uzupełnień promowała nabór zdjęciem... rosyjskiego żołnierza. "To już do ruskiej armii werbujecie?!" - to jeden z pierwszych komentarzy pod postem. 

To samo zdjęcie rosyjskiego żołnierza bez trudu można znaleźć na stronie Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej

Mimo licznych pytań oraz mniejszych lub większych złośliwości ze strony internautów, WKU Głogów przez miesiąc nie zmieniła grafiki, która miała zachęcać do wstąpienia w szeregi armii. Po naszym tekście kontrowersyjne ogłoszenie zniknęło, a w jego miejsce opublikowano nowe, już bez rosyjskiego żołnierza.  

Prezydent grzmiał na Święcie Wojska Polskiego. "To nie jest armia prywatna!"

Więcej o: