Jest komunikat o pogodzie na Wielkanoc. Totalne szaleństwo! Najpierw burze, później śnieg

Pogoda w Wielkanoc będzie jeszcze kapryśna, ale po świętach aura szybko się poprawi. Już we wtorek termometry wskażą kilkanaście stopni. A przyszły weekend zapowiada się wyjątkowo ciepło.

Pogoda w Święta Wielkanocne ma być zmienna - prognozują synoptycy IMGW. Eksperci od pogody długo zwlekali z przewidywaniami dotyczącymi świąt i też narzekali na zmienność aury, ale teraz wszystko stało się jasne. 

Pogoda w sobotę

W sobotę na południu kraju ma być ciepło - do 16 st. C, na północy dużo chłodniej - miejscami maksymalnie 4 st. C. Możliwe opady deszczu, a w centrum i na południu także burze i silny wiatr.

Pogoda w Wielkanoc

Niedziela Wielkanocna minie pod znakiem opadów deszczu, a na zachodzie Polski możemy się spodziewać deszczu ze śniegiem. A temperatury? Najchłodniej na zachodzie (około 4 st. C), cieplej w centrum i na wschodzie (do 10 st. C).

W poniedziałek najwyższa temperatura wyniesie zaledwie 7 st. C. W poniedziałek przewidywane jest zachmurzenie całkowite nad wschodnią częścią Polski, tam też można spodziewać się opadów śniegu.

Pogoda we wtorek – nadciąga ocieplenie

Tymczasem już we wtorek niż z opadami przesunie się na północ i opuści nasz kraj. Poczujemy zdecydowany powiew wiosny – najcieplej będzie w południowo-zachodniej Polsce, gdzie przewiduje się nawet 17 st. C.

Pogoda w środę – eksplozja ciepła

Pogoda w środę zdecydowanie wynagrodzi nam zimne święta. Całą Polskę ogarnie ciepło, na termometrach zobaczymy kilkanaście stopni Celsjusza, jednak najcieplej będzie w zachodniej części kraju. W okolicach Katowic i Krakowa IMGW przewiduje 21 st. C.

Pogoda w czwartek

W czwartek północno-zachodnia część Polski znajdzie się w strefie opadów deszczu. Przewiduje się zachmurzenie z przejaśnieniami nad całym krajem. Tym razem zdecydowanie cieplej będzie na wschodzie. Nawet okolicach zimnych zazwyczaj Suwałk, Białegostoku i Rzeszowa termometry wskażą od 16 do 18 st. C. W Przemyślu 19 st. C.

Pogoda w piątek

Pogoda w piątek będzie bardzo przyjemna. Na ten dzień nie przewiduje się żadnych opadów. Najzimniej będzie w okolicach Zakopanego. Tam też wystąpi zachmurzenie.

Pogoda na weekend

W sobotę pogoda będzie dalej przyjemna, ale to niedziela przyniesie prawdziwe ocieplenie. Możemy spodziewać się, że znów w całej Polsce będzie kilkanaście stopni. Mamy nadzieję, że wiosna rozgości się w Polsce na dobre. 

Zobacz też: 

Raz w marcu, raz w kwietniu. Dlaczego Wielkanoc nie ma stałej daty?

Więcej o: