Namawiał dziewczynki do rozbierania się przed kamerą. Youtuber "Gural" w rękach policji

Rzecznik poznańskiej policji poinformował, że zatrzymano Youtubera "Gurala", który m.in. namawiał nieletnie dziewczynki do rozbierania się. Mężczyzna usłyszy także zarzuty dotyczące gróźb karalnych i namawiania do popełnienia przestępstwa.

Rzecznik poznańskiej policji poinformował, że w czwartek w godzinach popołudniowych został zatrzymany Youtuber "Gural". Cytowany przez Onet funkcjonariusz wskazał, że do przesłuchania mężczyzny dojdzie jeszcze w piątek, tego samego dnia mają mu być przedstawione zarzuty.

Andrzej Borowiak wyjaśnił, że "Gural" usłyszy najprawdopodobniej zarzuty dotyczące gróźb karalnych, namawiania do nienawiści, do popełnienia przestępstwa, a także do namawiania nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerkami internetowymi.

Sprawa "Gurala"

Sprawę "Gurala" nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który opisał, co działo się na jego kanale YouTube. Youtuber namawiał 12-latkę do rozebrania się przed internetową kamerką, zapewniając, że nikt inny tego nie zobaczy (w tamtym momencie transmisję oglądało 30 tys. osób).

Innym razem "Gural" namawiał 13-latkę do uprawiania seksu za 2000 zł. "Z wypiekami na twarzy opowiada dzieciom o narządach płciowych, lub symuluje onanizowanie się. Dziewczynki, które nie chcą poddawać się chorym fantazjom Gurala są przez niego publicznie lżone, poniżane, wyszydzane" - opisywał OMZRiK.

W związku z jego działaniami Ośrodek zawiadomił prokuraturę.

Nie wypalaj traw. To nie ma sensu

Więcej o: