Od kiedy przeżył w łonie matki atak nożownika, jego serce stanęło dwa razy. W końcu sam oddycha

Adaś był jeszcze w łonie matki, gdy ta została zaatakowana przez nożownika w swoim rodzinnym domu w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie). Lekarze wciąż są zaniepokojeni jego stanem.

Krótko po ataku nożownika w Cerekwicy Starej Adaś przyszedł na świat przy pomocy cesarskiego cięcia. Chłopiec urodził się z niedotlenieniem mózgu. Jego stan był ciężki, a serce od momentu urodzenia 14 dni temu stanęło już dwa razy. W końcu lekarze postanowili wprowadzić chłopca w stan hipotermii. Dzisiaj, mimo że Adaś już sam oddycha, a jego źrenice zaczęły reagować na światło, lekarze wciąż mają obawy.

Niepokoi nas stan neurologiczny noworodka. Minęły dwa tygodnie jego życia. W tym czasie kilka razy wykonywaliśmy badania elektrofizjologiczne mózgu oraz badania obrazowe i te badania nie są prawidłowe

 - powiedziała w rozmowie z tvn24.pl Katarzyna Bierła, kierowniczka oddziału neonatologii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Atak nożownika w Cerekwicy Starej

Do tragedii w Cerekwicy Starej doszło dwa tygodnie temu. Eryk J. zaatakował w nocy z 14 na 15 marca. Sprawca dobrze znał swoje ofiary - wcześniej spotykał się 25-letnią Natalią, którą podczas ataku ugodził nożem. Była wtedy w 9. miesiącu ciąży z Adasiem. Sprawca ranił też 22-letnią siostrę Natalii, Beatę, a także zabił ich rodziców.

22-latka we wtorek opuściła szpital, 25-latka wciąż w nim przebywa. Jak podaje TVN24, kobieta jest już w stanie przejść o własnych siłach do sali, gdzie leży Adaś.

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim postawiła 22-letniemu sprawcy cztery zarzuty. Dwa dotyczą zabójstwa dwóch osób w wieku 59 lat, dwa kolejne – usiłowania zabójstwa kobiety i nienarodzonego dziecka. Za każdy z nich, jak tłumaczył rzecznik ostrowskiej prokuratury, grozi kara pozbawienia wolności od 12 lat do dożywocia. Eryk J. przyznał się do winy. Przebywa w areszcie.

Służby weszły na 'balkon grozy'. W mieszkaniu 10 tysięcy książek, robaki i brud [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (41)
Cerekwica Stara: noworodek poszkodowany podczas ataku nóżownika zaczął sam oddychać
Zaloguj się
 • ka2

  Oceniono 8 razy 6

  Kciuki za ciebie i twoją mamę.

 • wrona_niepospolita

  Oceniono 7 razy 5

  Biedny maluszku! Moje serce jest przy Tobie i Twojej mamie!

 • houq

  Oceniono 6 razy 4

  Trzymaj się mały "zabity" jeszcze przed porodem chłopczyku. A tego sku...syna co to zrobił powinni za jaja powiesic na latarni

 • izzy65

  Oceniono 4 razy 0

  brudziński ...kto zamordował stachowiaka świnio

 • Tom Pelon

  Oceniono 4 razy 0

  Ofiara postępu medycyny. Biedny człowiek.

 • typowynazista

  Oceniono 11 razy -1

  Czy chcemy przez następne 40-50 lat utrzymywać to coś omyłkowo zwane Erykiem J., czy też humanitarnie usunąć owo coś z puli osobników żywych dla jego i społecznego dobra? Jestem za humanitarnymi straceniami dla bezspornych i niebezpiecznych świrów.

  A do wesołków, którzy już silić się chcą na żarty o "wstawaniu z kolan" - dajcie sobie siana. Patologia jest wszędzie i nie ma jednego wyznania ani jednego poglądu politycznego.

 • Rafal Galeski

  Oceniono 2 razy -2

  Poza tym nożownik .. hm mamy jak widać dość własnych bandytów moOwnikow a wy chcecie sprowadzić takich jak ten typ z innego kręgu kulturowego

 • Rafal Galeski

  Oceniono 2 razy -2

  Pytanie do lewaków do zwolenników aborcji na życzenie ile było ofiary ego nożownika 3 czy 4? Dla mnie to oczywiste ze 4 bo dziecko w łonie matki to tez człowiek a dla was to tylko zlepek komórek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX