Nie jedna, a trzy ofiary. Ksiądz z Witaszyc namawiał nastoletnich chłopców na seks

32- letni Kamil I. składał propozycje seksualne trzem nastoletnim chłopcom. Wcześniej prokuratura mówiła o jednym 14-latku. Mężczyzna był wikariuszem w pobliskiej parafii.

Kamil I. był również katechetą w szkole w Witaszycach (woj. wielkopolskie), organizował też zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z uczniów powiedział rodzicom, że otrzymuje niepokojące wiadomości od księdza. Okazało się, że SMS-y zawierają propozycje o charakterze seksualnym.

Ksiądz z Witaszyc namawiał na seks nastoletnich chłopców

Sprawa początkowo trafiła do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie. Wtedy śledczy myśleli, że chodzi o jednego chłopca, jednak w toku śledztwa okazało się, że podobne wiadomości otrzymywało dwóch kolejnych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler potwierdza te informacje.

W marcu tego roku wydano postanowienie o uzupełnienie zarzutów. Dotyczy ono analogicznych zachowań

- powiedział w rozmowie z Onetem. Dodał, że duchowny składał chłopcom propozycje seksualne za pomocą SMS-ów oraz jednego z komunikatorów internetowych. Wiadomości wysyłał w okresie od października 2016 roku do grudnia 2017 roku, gdy sprawa wyszła na jaw.

Wtedy przełożeni księdza odwołali go ze stanowiska wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witaszycach.

Kamilowi I. grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: