Nie jedna, a trzy ofiary. Ksiądz z Witaszyc namawiał nastoletnich chłopców na seks

32- letni Kamil I. składał propozycje seksualne trzem nastoletnim chłopcom. Wcześniej prokuratura mówiła o jednym 14-latku. Mężczyzna był wikariuszem w pobliskiej parafii.

Kamil I. był również katechetą w szkole w Witaszycach (woj. wielkopolskie), organizował też zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z uczniów powiedział rodzicom, że otrzymuje niepokojące wiadomości od księdza. Okazało się, że SMS-y zawierają propozycje o charakterze seksualnym.

Ksiądz z Witaszyc namawiał na seks nastoletnich chłopców

Sprawa początkowo trafiła do Prokuratury Rejonowej w Jarocinie. Wtedy śledczy myśleli, że chodzi o jednego chłopca, jednak w toku śledztwa okazało się, że podobne wiadomości otrzymywało dwóch kolejnych.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler potwierdza te informacje.

W marcu tego roku wydano postanowienie o uzupełnienie zarzutów. Dotyczy ono analogicznych zachowań

- powiedział w rozmowie z Onetem. Dodał, że duchowny składał chłopcom propozycje seksualne za pomocą SMS-ów oraz jednego z komunikatorów internetowych. Wiadomości wysyłał w okresie od października 2016 roku do grudnia 2017 roku, gdy sprawa wyszła na jaw.

Wtedy przełożeni księdza odwołali go ze stanowiska wikariusza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Witaszycach.

Kamilowi I. grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (143)
Witaszyce: ksiądz namawiał nastoletnich chłopców na seks
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 42 razy 40

  Ludzie - odczepcie się od księży, bo to są świeci ludzie. A że każdy człowiek ma swoje potrzeby - to cóż można na to poradzić ? A te małe dzieci pewnie same prowokują tych księży - którzy tak bardzo pragną obdarzyć kogoś swoją miłością. Święty Jan Paweł II zawsze ukrywał wszelkie wybryki księży pedofilów - niech będzie dla nas wzorem, róbmy to co on ...

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 36 razy 34

  Za słabo go wydmuchali w seminarium, to się za nastolatków wziął.

 • darek655

  Oceniono 35 razy 33

  Wykastrować wszystkich księży,a ich narządy wycięte powiesić jako wota.

 • def11

  Oceniono 29 razy 27

  a tam molestował, ciumka chciał dać, a poza tym prowokowali go łobuzy

  Staszek prokurator stanu wojennego Piotrowicz

 • justas32

  Oceniono 27 razy 25

  Wystarczył by mandat 100.000 zł dla każdego księdza pedofila - zobaczylibyście jak szybko Episkopat zlikwidował by to zjawisko ...

 • ajatollah_rydzyk

  Oceniono 24 razy 22

  W Wielkopolsce to nic nadzwyczajnego ! ;-). Tam abp. J. Paetz cieszy się nadal wielkim szacunkiem i przywilejami. Więc co się dziewić, że szeregowi księża mają gdzieś celibat ;-). Naoglądają się na plebanii pornoli z internetu, nasłuchają w konfesjonałach skruszonych sekso-grzesznic, to młodym wyposzczonym chłopom hormony buzują !. Taka jest niestety prawda ;-). Więc dopuszczają się "sodomii i gomorii" różnego typu, dorabiając do tego różne "ewangeliczne" interpretacje. A poza tym zazwyczaj mają do perfekcji opanowaną sztukę podwójnego życia (gorliwy kapłan oficjalnie i sekso-grzesznik sodomita w tajemnicy) !

 • derylski

  Oceniono 23 razy 21

  Jak długo jeszcze głupi polacy będą utrzymywać ta bandę zlodzieji i pedofili ?!?

 • taroudant

  Oceniono 22 razy 20

  Ksiądz z Witaszyc pojedzie wkrótce na misję. Dominikana, Tanzania albo coś w tym stylu. Gdzie można się wyszaleć w stylu błogosławionego abp Wesołowskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX