PiS ujawnia plan uroczystości na 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Program będzie bogaty

We wtorek 10 kwietnia, o godz. 15.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie zostanie uroczyście odsłonięty Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej - poinformowało PiS na swej stronie internetowej. Przewidziano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Na placu Piłsudskiego odsłonięty zostanie także kamień w miejscu, gdzie stanie pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zaplanowane obchody rozpoczną się o godz. 8 rano - mszą świętą w kościele seminaryjnym w intencji ofiar. Tuż po eucharystii - o godzinie 8.41 przewidziany jest apel pamięci, który odbędzie się przed Pałacem Prezydenckim.

W dalszej części dnia przewidziano dwa bloki filmowe: od godziny 9 do 12 i od 12.15 do 15. Filmy zostaną wyemitowane na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego. O godzinie 15 uczestnicy odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym o 15.30 nastąpi uroczyste odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r., a także złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem.

Z kolei na godzinę 16 przewidziane jest odsłonięcie kamienia w miejscu, w którym powstanie Pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godzinie 16.15 na Placu Piłsudskiego swoje wystąpienie będzie miał prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. O 16.30 odbędzie się tam koncert.

Kolejnym punktem programu obchodów jest msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, po której swoje przemówienie przed Pałacem Prezydenckim wygłosi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zakończenie uroczystości zaplanowano na godz. 21.15 - przed pomnikiem ofiar tragedii smoleńskiej.

Więcej o:
Komentarze (360)
10 kwietnia. O 15.30 odsłonięcie pomnika na pl. Piłsudskiego
Zaloguj się
 • antypiss

  Oceniono 64 razy 60

  Ten program musi być bogaty, przeznaczcie na niego tyle pięniędzy ile tylko się da !!! Przecież to NIE ZA WASZE tylko ZA NASZE !!!

 • apolis

  Oceniono 55 razy 49

  Mam lepszy plan - po kolei właźcie na ten czarny obelisk
  i skaczcie z niego głowami w dół...

 • def11

  Oceniono 42 razy 40

  A gdzie wypracowany za ponad 2,5 mln zł raport iluzjonisty Antoniego i jego trupy cudaków i hochsztaplerów ?

 • moje_slowa

  Oceniono 35 razy 33

  UKRADZIONY PLAC Prawie i Sprawiedliwie, bo się należało za taką katastrofę.
  Ciężko zapracowali i wzięli takie odszkodowania, że jeszcze mało!

 • druit

  Oceniono 33 razy 31

  pomniki lenina i stalina znikly. te tez znikna. szkoda tylko, ze nawet tak prostej rzeczy jak pamiec o tych ludziach nie pozwala pissowszczykom pochylic sie nad ich grobami z milczeniem i pokora. historia was rozliczy, sady skaza, ludzie powiesza, pomniki zburza. i tak nastanie normalnosc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX