Zabójczyni wyszła pięć lat temu na przepustkę i zniknęła. Sąd wyznaczył nagrodę za pomoc

Bydgoska policja poszukuje Doroty Kaźmierskiej, skazanej na 25 lat zabójczyni męża. Za pomoc we wskazaniu miejsca jej pobytu wyznaczono 10 tysięcy złotych nagrody.

List gończy za skazaną za morderstwo 43-latką wydał bydgoski sąd. Dorota Kaźmierska została skazana za zabójstwo, do którego doszło w nocy z 29 na 30 maja 2008 r. w Bydgoszczy przy ul. Pokładowej. To był głośna w Bydgoszczy sprawa. 33-letnia wówczas kobieta w dniu swoich urodzin zastrzeliła męża, biznesmena. Jak zeznawała w czasie procesu miał się nad nią regularnie znęcać. Sąd jednak nie dał wiary zeznaniom. Kobieta usłyszała wyrok 25 lat więzienia. 

 

W październiku 2013 r. sąd zgodził się na przerwę w odbywaniu kary. Na rok, ze względu na stan zdrowia dziecka. Miała wrócić do zakładu karnego w Grudziądzu, gdzie odsiadywała wyrok. Nie wróciła. 

W marcu Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał list gończy za poszukiwaną. Wyznaczono także nagrodę. 10 tysięcy złotych za informacje, które pozwolą na jej zatrzymanie. 

Sprawę dotyczącą poszukiwań prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do zatrzymania poszukiwanej można przekazać policjantom pod nr tel. 997.

Więcej o: