Niż Elżbieta nad Polską. W nocy oblodzenia, wróci śnieg. Ostrzeżenia dla 10 województw

Pogoda w ostatnich dniach zmienia się jak w kalejdoskopie. Teraz nad Polską pojawi się niż Elżbieta, który przyniesie ze sobą opady śniegu i marznącego deszczu. IMiGW wydał w związku z warunkami pogodowymi ostrzeżenia w 10 województwach.

W związku z nadchodzącym znad północy niżem Elżbieta Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w dziesięciu województwach: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego (północnej części), kujawsko-pomorskiego, warmińsko mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego (północnej części), a także południowych częściach podkarpackiego i małopolskiego. Obowiązują już tej nocy.

ZOBACZ TEŻ: Pogoda na Wielkanoc. Miało być ciepło i wiosennie, a będzie? No cóż, nie wygląda to dobrze

Na tych obszarach mogą wystąpić nie tylko opady śniegu, ale także marznącego deszczu. Kierowcy z południa kraju mogą natomiast spodziewać się oblodzeń jezdni. Opady śniegu zaczną się w zachodniej części Polski i będą kierować się na wschód.

ZOBACZ TEŻ: Wielkanoc 2018. Kiedy i jakie sklepy będą otwarte. Z zakupami na ostatnią chwilę może być problem

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w zachodnich województwach do godz. 12 w czwartek 29 marca, a na wschodzie do godz. 22. IMGW przewiduje, że opady śniegu wyniosą średnio od 5 do 8 centymetrów. Tam gdzie wystąpią można spodziewać się zawiei śnieżnych w związku z porywistym wiatrem.

Więcej o:
Komentarze (93)
Prognoza pogody na 29 marca. IMGW wydaje ostrzeżenia
Zaloguj się
 • lukaszmluki

  Oceniono 23 razy 15

  "W nocy, synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. Lokalnie może spaść nawet 10 cm. Warunki na drogach będą trudne."

  To opady będą w nocy, czy synoptycy w nocy ostrzegają?

 • bamapo

  Oceniono 13 razy 11

  Od dłuższego czasu nad Polską zalega pochmurny niż Jarosław. Charakteryzuje się on niespodziewanymi atakami gwałtownych frontów atmosferycznych (np. Beata, Tadeusz itp.) które powodują wielomilionowe straty w budżecie państwa. Mimo tego, że po największych burzach często pojawia się na chwilę słońce to niestety radykalnej poprawy pogody nie widać na horyzoncie.

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 11

  Baśka miała fajny biust,
  Ania – styl, a Zośka – coś, co lubię.
  Ela całowała cudnie,
  I żeby się na całowaniu skończyło. Noga z gazu szanowni państwo. Ciężko utrzymać autko na kursie kiedy ślisko jak diabli.

 • avnerkoss

  Oceniono 18 razy 8

  Ciągle żeńskie imiona... A przecież są też inne - Jarosław, Antoni, Zbigniew....

 • zebrzec

  Oceniono 11 razy 7

  a miało byc 20 stopni na plusie..

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy satyryk Marian Załucki pisał wiersz pt. "Tajfun Dziunia", nie przeczuwał, jakim się okaże prorokiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX