Pogoda na Wielkanoc. Miało być ciepło i wiosennie, a będzie? No cóż, nie wygląda to dobrze

Pogoda na Wielkanoc nie zapowiada się na ciepłą. W ciągu ostatnich dni doszło do załamania wiosennej aury. I choć temperatura nie spadnie poniżej zera, to pogoda na Wielkanoc zapowiada się na deszczową.

Pogoda na Wielkanoc jeszcze w zeszłym tygodniu była prognozowana jako iście wiosenna. Niektóre modele zapowiadały, że termometry wskażą ponad 20 stopni. Pogoda miała być ciepła szczególnie na południu kraju. Dzisiaj prognozy nie są już tak optymistyczne, a to wszystko z powodu pojawienia się dwóch mas powietrza – znad Skandynawii i z Rosji. W strefie zderzenia się tych frontów ma być najzimniej. Jeśli ich linia przesunie się nieco bardziej nad Polskę, to czekają nas deszczowe i dość zimne święta.

Pogoda w Wielki Piątek

Na piątek przewiduje się pogodę pochmurną z przejaśnieniami. Najbardziej słonecznie będzie w północno-zachodniej Polsce. Miejscami może popadać deszcz lub deszcz ze śniegiem. Zimniej będzie na północy, gdzie termometry pokażą maksymalnie 9 stopni w okolicach Olsztyna. Natomiast na południu może być nawet 12 stopni w Krakowie.

Najpiękniejsze ozdoby na Wielkanoc >>>

Pogoda w Wielką Sobotę

Pogoda w Wielka Sobotę upłynie pod znakiem opadów. Będą one jednak przejściowe. Na północy Polski pojawi się silny wiatr do 60 km/h. Najzimniej będzie na północy – w okolicach Szczecina i Koszalina będą tylko 4 stopni. Z kolei w Katowicach termometry wskażą nawet 14 stopni.

Pogoda na Wielkanoc

Pogoda na Wielkanoc przyniesie ochłodzenie. W całym kraju przewidywane są opady deszczu, na zachodzie może spaść śnieg. Tam też będzie najzimniej – temperatura we Wrocławiu, Opolu, Zielonej Górze będzie oscylować w okolicach 3-4 stopni. Najcieplej zaś w północno-wschodniej Polsce, gdzie termometry pokażą 10 stopni. W niedzielę będzie dość wietrznie. Prędkość wiatru miejscami osiągnie nawet 70km/h.

Więcej o: