Miała płyn w osierdziu, leczyli ją z zatrucia. Na OIOM-ie dostała zapaści. Zarzuty dla 10 lekarzy

Pani Agnieszka zmarła na OIOM-ie szpitala w Koninie, bo - jak twierdzi jej mąż - nie miała zapewnionej odpowiedniej opieki. Sprawę zbadała prokuratura. I postawiła zarzuty 10 lekarzom z konińskiej placówki.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oskarżyła 10 lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie w sprawie śmierci 42-letniej pani Agnieszki – podaje Radio ZET. Zdaniem śledczych, lekarze narazili hospitalizowaną kobietę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

10 lekarzy ze szpitala w Koninie z zarzutami

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus powiedziała w Radiu ZET, że trwają przesłuchania lekarzy. Mieli oni nie przeprowadzić pełnej diagnostyki, postawić błędną diagnozę i leczyć panią Agnieszkę niewłaściwymi metodami.

Pani Agnieszka w październiku 2015 roku trafiła na odział zakaźny szpitala w Koninie z powodu biegunki i wymiotów. Lekarze stwierdzili zatrucie pokarmowe oraz odwodnienie, więc zaczęli ja nawadniać. Mimo że kobieta czuła się coraz gorzej, została wypisana do domu. Po kilku dniach mąż 42-latki wezwał do domu lekarza rodzinnego, który powiedział, że kobieta natychmiast powinna trafić do szpitala.

Miała wodę w opłucnej, płyn w osierdziu i powiększone wszystkie organy. Żona została skierowana na oddział wewnętrzny. Miała takie obrzęki, że przez pięć dni była na siedząco. Jak mówiła, że nie może oddychać to robiono jej inhalacje

- opowiadał w rozmowie z portalem lm.pl pan Piotr, mąż zmarłej kobiety. Na miejscu 42-latka dostała zapaści i trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie ją odwodniono i wybudzono. Po kilku dniach doszło do wyrwania cewnika od dializy, przez co kobieta wykrwawiła się. Doszło do zatrzymania akcji serca, jednak lekarzom podczas reanimacji udało się odratować panią Agnieszkę. Niestety, kobieta po kilku dniach zmarła.

Jak podkreślał w 2016 roku w rozmowie z portalem lm.pl pan Piotr, jego żona leżała na OIOM-ie, gdzie nad pacjentami powinna być zapewniona stała opieka, bez żadnych przerw. Jednak zdaniem mężczyzny na oddziale, gdzie leżała pani Agnieszka, nie było nikogo przez około 20 minut.

Sekcja zwłok wykazała, że pani Agnieszka zmarła z powodu ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej.

 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (90)
Konin: 10 lekarzy z zarzutami w sprawie śmierci 42-latki na OIOM-ie
Zaloguj się
 • zmeczona100

  Oceniono 17 razy 15

  Ostra niewydolność krążeniowo- oddechowa? Mądrze brzmi. I niczego nie wyjaśnia.
  Bo tak dochodzi do śmierci ZAWSZE.
  Pytanie jest o to, dlaczego doszło do tej niewydolności, bo to jest wyjaśnienie przyczyn, a nie mechanizmu śmierci.

 • djarev

  Oceniono 12 razy 12

  "Po kilku dniach doszło do wyrwania cewnika od dializy, przez co kobieta wykrwawiła się."

  Rozumiem, że któryś z lekarzy jej wyrwał, skoro mąż skarży ich. Tylko nie bardzo wiadomo jak powyższe się ma do owej "błędnej diagnozy" i "niewłaściwego leczenia".

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 10

  "Oddział intensywnej terapii w szpitalu (zdjęcie ilustracyjne)"
  A na eksponowanym miejscu krzyż, co może sugerować salę modlitewną:-)

 • ulcus.rodens

  Oceniono 10 razy 8

  Niewydolność krążeniowo-oddechowa jest ZAWSZE przyczyną śmierci. Pytanie na które ma odpowiedzieć sekcja zwlok to "co ją spowodowało". To tak jakby napisać że ktoś upadł bo się przewrócił

 • anders76

  Oceniono 12 razy 8

  Ziobro sie ucieszy, juz dziesiecu podejrzaych a sledztwo dopiero sie zaczelo. Moze sprawe jego taty tez do Konina przekaze ?

 • Alicja Kwiatkowska

  Oceniono 9 razy 7

  Naprawdę uważacie , ze opisywanie sprawy w tak nieścisły sposób i uwalnianie dużych emocji to dobry sposób w kraju, gdzie szpitalom brakuje pieniędzy na leczenie ludzi, a lekarzy jest niewystarczająca liczba???Czy piszący artykuł choć przez chwile wziął pod uwagę fakt, ze pacjent intensywnej terapii, znalazł się tam na skutek stanu zagrażającego śmercią w każdej chwili i niestety wielu tym Chorym pomoc się już nie da?Życze autorom, jak i czytającym szerokiego i krytycznego patrzenia na świat

 • qulqa

  Oceniono 7 razy 7

  A gdzie te sensacje, dotyczące niewłaściwego leczenia? Gdzie leczenie 'na zatrucie' i na co lekarze powinni leczyć?

 • heleonore

  Oceniono 15 razy 7

  Od postawienia zarzutów do prawomocnego wyroku to jeszcze daleka droga! A już w sprawie o błędy medyczne i to przeciwko aż 10 lekarzom to w ogóle może nie mieć końca. Serdecznie współczuję mężowi i innym bliski zmarłej kobiety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX