"Przewrót Bosaka". Wiceprezes narodowców pyta, czy Ziemia na pewno krąży wokół Słońca

Ziemia krąży wokół Słońca, czy nie? Na to pytanie postanowił się wypowiedzieć działacz Ruchu Narodowego i były poseł Krzysztof Bosak. I rozpętał kosmiczną burzę.

To chyba jedna z najciekawszych dyskusji ostatnich dni na Twitterze. Zaczęło się od wpisu Przemysława Wenerskiego, dziennikarza TVP. 

Z pierwszymi punktami na liście żelaznych reguł Bosak nie polemizował. Jego uwagę przykuł dopiero punkt czwarty.

"Gdy wejść głębiej w temat to okazuje się, że nie ma fizycznych dowodów na to które krąży wokół którego. Kontrowersja trwa od kilkuset lat i wciąż czeka na konkluzywny dowód, inny niż argumentacja z przyjętego układu odniesienia ruchem pozostałych planet układu" - napisał były poseł i prezes Młodzieży Wszechpolskiej. 

Zaroiło się od komentarzy. Takich bardziej konkluzywnych:

Zależy jaki układ odniesienia się przyjmie. Trudno jednak znaleźć układ odniesienia w którym słońce orbituje wokół Ziemi. Chyba że się przyjmie że Ziemia jest środkiem wszechświata

jak i mniej: 

jest masa dowodów na to, że Ziemia jest płaska i trzyma się w przestrzeni kosmicznej na grzbietach żółwi
co Ci się, Krzysiu nie zgadza?
Kiedy wystrzeli się Pan w kosmos żeby sprawdzić?

Były poseł nie odpuszczał i podparł się wyjaśnieniem doktora fizyki. W zamieszczonym przez niego linku podaje wypowiedź dra hab. Piotra Sułkowskiego z wydziału fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, który wyjaśniał, że odpowiedź na pytanie o to, co krąży wokół czego może być uzasadniana w zależności od punktu odniesienia. Zależy czy wyróżnimy inercjalny czy nieinercjalny układ odniesienia.    

Ale patrząc po pozostałych komentarzach trudno uznać, że kogoś przekonał. 

Więcej o:
Komentarze (350)
Krzysztof Bosak zastanawia się, czy Ziemia na pewno krąży wokół Słońca
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 43 razy 41

  Pan Bosak p…prznął brednię, a potem, żeby się ratować, przytacza wypowiedź fizyka, z której - oczywiście - nic nie zrozumiał.

  Jak powiadają: "Lepiej milczeć i pozwolić, żeby ludzie uważali cię ze głupca, niż odezwać się - i rozwiać wszelkie wątpliwości"…

 • antropoid

  Oceniono 47 razy 39

  Bosak pewnie szybciej wokół koryta krąży, niż Ziemia wokół Słońca.

 • tomtg123

  Oceniono 36 razy 34

  Bo gdyby Ziemia naprawdę była okrągła, to przecież ci z drugiej strony - ci z Australii - natychmiast by z niej przecież pospadali....
  A może w ogóle nie ma żadnej "Australii", tylko jacyś Żydzi zmyślili "Australię" , żeby polskim Prawdziwym Patriotom dokuczyć i utrudnić dotarcie do Prawdy ( do której się zbliżamy ) ... ?
  Trudna sprawa.
  Na przykład ta cała Kopernik - ona to chyba była Żydem.
  ps.
  Coś czuję, że po reformie edukacji pani Zalewskiej otwiera się przed panem Bosakiem szansa na wielką karierę polityczną.

 • nicpon007

  Oceniono 26 razy 24

  Nie doceniacie Bosaka, Polska leży w centrum wszechświata, podparta na 12 apostołach. A wokół Polski kręci się świat, słońce i cała reszta.

 • janunia6

  Oceniono 27 razy 23

  Ku... jak można być takim prymitywnym śmieciem?
  Na dodatek " szefem" polskiej " młodzieży?
  Co to za Naród?

 • acototak

  Oceniono 24 razy 22

  Podparł się Sułkowskim nie rozumiejąc ani jednego słowa z jego wywodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX