"Palmy kupione przed bramami kościoła nie przyjmują wody święconej". Parafia przeprasza

Niedziela palmowa. Okazało się, że w tym dniu nie wszystkie palmy są godne poświęcenia. Zwłaszcza te, które pochodzą od przykościelnych handlarzy - stwierdził jeden z warszawskich proboszczów. Szybko jednak zmienił zdanie i przeprosił.

W Niedzielę Palmową wierni tradycyjnie przychodzą do kościoła z wiązankami kwiatów, nazywanymi palemkami, by uczcić wjazd Jezusa do Jerozolimy.  Jedni sami je robią, inni kupują w sklepach, kościołach, na straganach czy podczas jarmarków wielkanocnych. Następnie podczas mszy w Niedzielę Palmową palemki są święcone przez księży.

Palmy "nie przyjmują wody święconej"

Właśnie okazało się, że nie wszystkie są tego godne. Tak przynajmniej stwierdzi proboszcz jednej z warszawskich parafii.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Obrzęd poświęcenia palm na wszystkich Mszach św. Palmy kupione przed bramami kościoła nie przyjmują na siebie wody święconej. Zaopatrujmy  się w palmy przed kościołem, a nie u handlarzy, którzy w ramach ludzkiej naiwności kręcą swój biznes

- brzmiała pełna treść ogłoszenia parafialnego, które odczytano 18 marca w warszawskim Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników. Do dziś wisi na stronie internetowej parafii.  

Komentarze: "Brak słów"

Zdjęcie ogłoszeń parafialnych trafiło do internetu. Mieszkańcy warszawskiego Grochowa nie kryli oburzenia. "Proboszcz dba o to, aby dukaty trafiały do właściwej sakiewki" - komentowali.

To taki lokalny program lojalnościowy dla parafian
Brak mi słów po prostu.
Trzeba dbać o Swój interes
A biedne owieczki pójdą, kupią i jeszcze na tacę rzucą.
Reklama/antyreklama dźwignią handlu, przecież to nie od dziś wiadomo, więc o co halo? Proboszcz dba o to aby dukaty trafiały do właściwej sakiewki a farbowane lisy rozgrzeszenia nie dostaną
Najgorsze że nie wiadomo co z palemkami które zrobione są samemu i przez które proboszcz nie zarobi. Czy te samemu wykonane przyjmą wodę święconą?

Ksiądz proboszcz posypuje głowę popiołem

Na szczęście tuż przed Niedzielą Palmową przyszedł czas na refleksję.  

"Drodzy Parafianie jest sprawą oczywistą, że wszystkie palmy przyjmują wodę święconą, a zatem z radością będziemy je święcić. Wszystkich urażonych informacją z poprzedniej niedzieli bardzo PRZEPRASZAMY." - napisał ksiądz proboszcz w aktualnym ogłoszeniu parafialnym.

Ogłoszenie parafialneOgłoszenie parafialne Fot. meczennicy.waw.pl

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o: