Ochroniarze z Biedronki zadrwili z upośledzonego pana Piotra. Dali mu "legitymację czubka"

W jednej ze słupskich Biedronek dwóch ochroniarzy postanowiło zadrwić z upośledzonego umysłowo 50-latka. Sprawcy pod pretekstem fikcyjnego zatrudnienia wyrobili mężczyźnie "legitymację czubka" i urządzili poniżające testy.

Do zdarzenia doszło w Biedronce przy ul. Lutosławskiego w Słupsku. Jak informuje „Radio Gdańsk”, pan Piotr nie pracuje i utrzymuje się z zasiłku. 50-latek jest niepełnosprawny umysłowo, choruje też na epilepsję. Mężczyzna często odwiedzał sklep, więc sprawcy doskonale znali swoją ofiarę. Pewnego dnia złożyli mu fikcyjną ofertę zatrudnienia.

Ochroniarze zadrwili z niepełnosprawnego 50-latka

Sprawa wyszła na jaw, gdy pan Piotr postanowił pochwalić się etatem pracownicom pobliskiego sklepu. Mężczyzna pokazał zafoliowaną legitymację ze swoim zdjęciem. Podpis brzmiał: „Legitymacja kwalifikowanego czubka z ochrony fizycznej”.

To jest niewyobrażalne, aby zrobić coś takiego. Nie wydaje mi się, aby nawet małe dzieci wpadły na podobny pomysł i żartować w taki sposób z chorego człowieka. To nigdy nie powinno mieć miejsca

- powiedziała w rozmowie z „Radiem Gdańsk” pani Katarzyna, która nagłośniła sprawę w mediach. Kobieta opowiedziała też o „testach”, jakie musiał przejść pan Piotr. Mężczyźni kazali mu m.in. biegać na czas po markecie.

Ochroniarze stracili pracę

Wydarzenie potwierdziła spółka Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka. Poinformowano, że ochroniarze zostali zwolnieni z pracy.

Z naszych ustaleń wynika, że pracownicy ochrony zatrudnieni przez firmę zewnętrzną dopuścili się zachowania, którego nie akceptujemy w naszych szeregach. W związku z tym wobec tych osób zostały wyciągnięte stosowne konsekwencje i została z nimi rozwiązana umowa o pracę.

- napisano w oświadczeniu przesłanym do „Radia Gdańsk”.

Firma przeprosiła też pana Piotra. Jego sytuacji ma teraz przyjrzeć się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: