"Wiadomości" TVP o ogromnym proteście kobiet i Czarnym Piątku. To już nawet nie jest śmieszne

"Wiadomości" TVP nie przemilczały Czarnego Piątku. Materiał lansował tezę, że protesty były niewielkie.

Nie wiadomo na jakiej podstawie "Wiadomości" TVP podały liczbę uczestników Czarnego Piątku. Według stołecznego ratusza to 55 tysięcy - czyli prawie dwa razy więcej niż w czasie masowej demonstracji w Warszawie w październiku 2016 roku, która zapoczątkowała masowy ruch na rzecz praw kobiet.

Według "Wiadomości" TVP w Czarnym Piątku 23 marca 2018 roku brało udział kilka tysięcy osób. Źródła tej informacji nie podano.

Prezenter TVP Michał Adamczyk nazwał Czarny Piątek protestem "zwolenników aborcji" i dodał, że w kontrze odbyły się "Białe Marsze obrońców życia" (tzw. Biały Piątek >>>). Reporter, który przygotował materiał, mówił z kolei o "zwolenniczkach prawa do zabijania dzieci nienarodzonych". 

Podobnie Czarny Piątek i motywację kobiet określał portal tvp.info:

Tak TVP informuje o protestachTak TVP informuje o protestach TVP Info

"Wiadomości" TVP przypomniały, że opozycja opuściła głosowanie nad projektem liberalizującym prawo aborcyjne i projekt ten przepadł w Sejmie. Zwróciły też uwagę, że na Czarnym Piątku pojawił się były lider KOD. Protesty kobiet nazwano "politycznymi". 

A tak skomentowały "Wiadomości" organizatorki Czarnego Piątku. "Daliście czadu!" - napisały pod adresem TVP.

Czarny Piątek. Dlaczego kobiety protestują?

Czemu kobiety protestowały dziś w Warszawie? Wszystko zaczęło się od projektu "Zatrzymaj Aborcję", który w praktyce sprawi, że w Polsce nie będzie legalnych zabiegów przerywania ciąży. Co dokładnie jest w tym projekcie? Sprawdzamy >>>

W ramach Czarnego Piątku manifestacje odbyły się też w innych miastach Polski, a także za granicą. Zdjęcia od naszych czytelników dostawaliśmy nawet z Chin! 

A tak wyglądał Czarny Piątek w Warszawie [WIDEO]:

Czarny Piątek w Warszawie. Timelapse przemarszu

Więcej o: