Biały Piątek - o co chodzi w tej akcji? Wierni modlili się w intencji matek

Biały Piątek - tym wydarzeniem przeciwnicy aborcji odpowiadają na Czarny Piątek, czyli masowy protest przeciwko ustawie antyaborcyjnej. W ramach Białego Piątku w całej Polsce o godz. 15. rozpoczęły się akcje modlitewne w intencji kobiet w ciąży. Biały Piątek był silnie propagowany również w mediach społecznościowych i przez media katolickie.

Biały Piątek na Facebooku widnieje jako wydarzenie organizowane przez grupę o nazwie "Kobieta nieziemskich obyczajów". Strona jest związana ze Stacją7, multimedialnym portalem religijnym. Uczestnicy Białego Piątku założyli tego dnia białe ubrania, przystąpili do modlitwy, a na sobotę planowany jest Biały Marsz.

Biały Piątek – jakie zainteresowanie?

Biały Piątek, chociaż nie był tak widoczny na ulicach jak protesty kobiet z Czarnego Piątku - cieszył sporą popularnością w internecie. W ciągu 24 godzin swój udział w wydarzeniu zadeklarowało 18 tys. osób. Powstała nawet specjalna nakładka na zdjęcie profilowe na Facebooku. Pierwsze zdanie w opisie całej akcji to: "Jesteś za życiem? Pokaż to!". 

Biały Piątek miał też swój hasztag na Twitterze. Ludzie umieszczali opatrzone nim wpisy, np. zdjęcia w białych ubraniach.

Biały Marsz w Poznaniu

Biały Piątek - modlitwy i poparcie dla ustawy antyaborcyjnej okazywane w mediach społecznościowych - to wstęp do ulicznego protestu. W sobotę o godz. 13 spod pomnika Armii Poznań na poznańskiej Cytadeli wyruszy Biały Marsz. 24 marca jest obchodzony Narodowy Dzień Życia. Jego cel?

Inicjatywa ma na celu promowanie wartości i postaw rodzinnych. Propaguje odpowiedzialność za założenie podstawowej komórki społecznej i zachęca do życia w rodzinach wielodzietnych

- opisuje związana z Polskim Radiem Informacyjna Agencja Radiowa.

Czarny Piątek na ulicach Warszawy. Tłumy na proteście w obronie praw kobiet >>>

"Dobro wyryte w DNA"

Biały piątek aktywnie popiera Stacja7. Redaktor naczelna portalu, Aneta Liberacka, za cel akcji stawia duchowe wsparcie przyszłych matek. I dodaje – „My, kobiety, mamy dobro wyryte w naszym DNA”.

Zobacz też: Tak kiedyś zwalczano ruchy kobiece. Specjalne pocztówki: "Chciałbym być znów singlem" >>>

Więcej o: