KdZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK. To nie żart, tylko nazwa nowej jednostki w Krakowie

Przy krakowskiej radzie miasta powstała nowa komisja, która ma zająć się zmianami w strefach płatnego parkowania. Lokalni dziennikarze zwracają uwagę na długą nazwę instytucji.

Komisja ds. Zbadania Zmian w Związku z Realizacją Organizacji Ruchu w Strefach Płatnego Parkowania, Projektu Mobilny Kraków oraz Polityki Transportowej dla Miasta Krakowa - tak brzmi nazwa nowej komisji, którą powołali krakowscy radni. 

Kraków: mieszkańcy stracili cierpliwość

Jest to pierwsza komisja w Krakowie, która powstała w wyniku inicjatywy mieszkańców. Zebrali łącznie około 7 tys. podpisów w tej sprawie.

- Oczekujemy po pierwsze zweryfikowania, czy program Mobilny Kraków i wydane na ten cel środki publiczne, jest zgodny z prawem. Jego główną osią było wprowadzenie w Krakowie stref ograniczonego ruchu - mówiła podczas sesji Agnieszka Gilarska, inicjatorka powstania komisji.

Dodała też, że mieszkańcy chcą zweryfikowania, dlaczego nie powstała odpowiednia liczba miejsc dla osób niepełnosprawnych w strefie płatnego parkowania. Wśród postulatów krakowian jest również m.in.

  • sprawdzenie umów dotyczących projektu organizacji ruchu,
  • zweryfikowanie kwestii stawiania w mieście licznych słupków. 

"Dłuższej nazwy się nie dało?"

Dziennikarz portalu LoveKrakow.pl Patryk Salamon zwrócił uwagę, że komisja ma bardzo długą nazwę, co wielu mieszkańcom może utrudnić jej zapamiętywanie. W skrócie to: KdZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK.

"Dłuższej nazwy dla komisji w Radzie Miasta Krakowa się dało?" - ironizował Salamon.

Krótka pamięć Magdaleny Ogórek. Twierdzi, że nigdy nie miała nic wspólnego z SLD

Więcej o: