Kierowca utknął na przejeździe kolejowym w Lubuskiem. Tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z przejazdów kolejowych w Dobiegniewie w Lubuskiem. Mimo podniesionych rogatek rozpędzony pociąg przejechał w miejscu, gdzie tory kolejowe krzyżują się z drogą. Tylko dzięki czujności i przezorności kierowców nie doszło do tragedii.

Wydaje się, że podniesione rogatki na przejeździe kolejowym, to gwarancja bezpiecznego przejazdu.

W środę w Dobiegniewie około godziny 16:30 samochody oczekiwały przed opuszczonymi rogatkami, aby przejechać przez przejazd kolejowy. W pewnym momencie rogatki podniosły się, dając w ten sposób sygnał, że kierowcy mogą przejechać na drugą stronę. I wtedy nadjechał pociąg towarowy, który przejechał tuż przed samochodami. Sytuacja była bardzo poważna, bo rozpędzony pociąg od jednej z osobówek dzieliło naprawdę niewiele.

Na szczęście kierowca samochodu wykazał się dużą czujnością. Widząc nadjeżdżający pociąg w ostatniej chwili zatrzymał auto i w ten sposób uniknął zderzenia. Całą sytuację nagrała kamera w jego pojeździe. Ale warto podkreślić również przytomne zachowanie kierowcy z naprzeciwka, który ostrzegał mrugając światłami o nadjeżdżającym pociągu. To emerytowany policjant.

Dzięki nagraniu wszystko widać jak na dłoni. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz to dlaczego do niego w ogóle doszło. Śledczy wykonali już szereg czynności procesowych. Wiemy już, że dróżniczka była trzeźwa.

Więcej o: