Pijany sterował pchaczem wodnym. Musiała interweniować policja ze Świnoujścia

Pijany 57-latek mógł doprowadzić do tragedii w Świnoujściu. Mężczyzna sterował pchaczem wodnym w Kanale Piastowskim. Dzięki szybkiej reakcji operatora policja dostała się na pokład i zatrzymała go. Miał 1,5 promila.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Świnoujściu. Operator służby kontroli ruchu morskiego zauważył, że jedna z jednostek, a konkretnie pchacz wodny "Bizon" (rodzaj holownika, który dopycha statki do nabrzeża lub popycha barki na rzece), płynie inaczej, niż zostało to zlecone.

W tym samym czasie na wodach Kanału Piastowskiego były dwa inne statki, a także prom pasażersko-samochodowy, który ruszał w rejs do Szwecji. Mimo poleceń, by pchacz zmienił kurs, statek dalej płynął w niewłaściwą stronę, zbyt blisko nabrzeża. Co więcej, jak opisuje policja, kontakt z załogą był utrudniony. To wzbudziło podejrzenia operatora, który powiadomił funkcjonariuszy, że statkiem sterować może osoba pijana.

Policjanci po zgłoszeniu dostali się na pokład jednostki, którą sterował pijany 57-latek. Po przebadaniu go, wyszło że ma 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna, pochodzący z województwa lubelskiego, został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut prowadzenia jednostki wodnej pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 10 lat.

Oprócz tego 57-latek będzie musiał uiścić grzywnę oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (28)
Pijany 57-latek sterował pchaczem wodnym w Świnoujściu
Zaloguj się
 • Oceniono 7 razy 5

  Odpieprzcie się od Bizona O 62 . Jeśli nie macie zdjęcia właściwej jednostki to zakryjcie chociaż nazwę pchacza . Za szkalowanie mogę od was dochodzić odszkodowania . Liczę na sprostowanie . Kpt . Bizona O 62.

 • Piotr Wszelaki

  Oceniono 4 razy 4

  Pozdrawiam real_marka widać, że chłopak z ŻEGLUGI, cały artykuł to papka dla lemingów, kto zna się na żegludze ten wie kapitanowie sterują najlepiej w przedziale między 1-2.
  A ten operator to zwykły donosiciel

 • real_marek

  Oceniono 4 razy 4

  Pchacz pcha, a holownik holuje, więc pchacz to nie jest rodzaj holownika.

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 4

  Trzeźwości Jarka nigdy nikt nie sprawdzał, a kieruje znacznie większą łajbą.

 • m.godwin

  Oceniono 10 razy 4

  Pchacz wódny.

 • takaprawda2015

  Oceniono 2 razy 2

  "Mężczyzna, pochodzący z województwa lubelskiego"

  Tam od lat PiS wygrywa. Dzicz z POLSKI B rozlała się po tym pięknym kraju i wprowadza swoje zasady gdzie się da po zniszczeniu własnej krainy.

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 1

  "Pijany 57-latek mógł doprowadzić do tragedii w Świnoujściu."
  ===============================================
  Dobry człowiek. Mógł doprowadzić do tragedii, a nie doprowadził...:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX