Historia matki Madzi w programie "Polskie zabójczynie"

Katarzyna Waśniewska, czyli matka Madzi z Sosnowca, będzie bohaterką pierwszego odcinka drugiej edycji programu "Polskie zabójczynie". Eksperci spróbują wyjaśnić, dlaczego kobieta dokonała zbrodni.

Katarzyna Waśniewska, lepiej znana jako matka Madzi, przez pewien czas była osobą bardzo medialną. Zanim trafiła za kraty, udzieliła wielu wywiadów, a nawet wzięła udział w sesji fotograficznej dla tabloidu.

W zakładzie karnym dzieliła celę z Beatą Ch., morderczynią dwuletniego syna, z którą, jaka sama mówiła, „wymieniła się kilkoma radami”.

Fałszywe zeznania matki Madzi

24 stycznia 2012 roku policja otrzymała zgłoszenie w sprawie porwania dziecka. Katarzyna Waśniewska twierdziła, że jej córka została porwana. W trakcie wieczornego spaceru ktoś miał uderzyć kobietę w głowę i zabrać dziecko z wózka.

Rozpoczęły się poszukiwania. Do działania przystąpili również internauci, którzy publikowali zdjęcia dziecka w mediach społecznościowych. Brakowało jednak dowodów na potwierdzenie wersji kobiety. Sprawa stawała się coraz bardziej podejrzana.

Matka Madzi skazana na 25 lat

W poszukiwania włączył się Krzysztof Rutkowski. W pewnym momencie wymusił na matce wyznanie prawdy: żadnego porwania nie było. Madzia miała wyślizgnąć się z kocyka i uderzyć o podłogę.

Waśniewskiej początkowo zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Jednak na podstawie ostatecznej opinii biegłych stwierdzono, że dziecko zmarło na skutek brutalnego uduszenia.

3 wrześnie 2013 roku matka Madzi została skazana za umyślne zabójstwo na 25 lat pozbawienia wolności. Po 15 latach może starać się o zwolnienie.

Matka Madzi przyznaje się do zarzutów >>>

„Polskie zabójczynie”: Waśniewska, matka Madzi 

Matka Madzi będzie bohaterką programu „Polskie zabójczynie” w środę, 28 marca o godz. 22 na kanale Crime+Investigation Polsat. O sprawie będą opowiadać policjanci, psycholodzy, a także osoby znające morderczynię.

Więcej o: