Pogoda w pierwszy dzień wiosny nie rozpieszcza. Wkrótce wyczekiwane ocieplenie

Pogoda w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nie zapowiada rychłego ocieplenia. Mimo to w ten weekend odczujemy poprawę. Wiosna każe na siebie czekać, ale to oczekiwanie wynagrodzi nam ładna pogoda zapowiadana od początku przyszłego tygodnia.

Pogoda w środę nie rozpieszcza. W ciągu dnia przede wszystkim zachmurzenie, z niewielkimi rozpogodzeniami na północy Polski. Na południowym wschodzie termometry wskażą maksymalnie -3 st. C, tam też przewiduje się niewielkie opady śniegu z deszczem.

Z kolei na północnym zachodzie miejscami może być nawet 5 st. C, ale synoptycy prognozują tam śnieg z deszczem. Na terenie województwa lubuskiego obowiązuje alarm I stopnia dotyczący marznących opadów.

Pogoda w czwartek

Pogoda w czwartek będzie podobna. Miejscami popada śnieg i śnieg z deszczem. Synoptycy ostrzegają mieszkańców Wielkopolski przed możliwą tego dnia gołoledzią. W Podkarpackiem wprowadzone zostanie ostrzeżenie I stopnia z powodu mrozu.

Pogoda w piątek

Pogoda w piątek będzie naprawdę zróżnicowana. Temperatura minimalna wyniesie -7 st. C. Z kolei przewidywana temperatura maksymalna to również 7 st. C, ale na plusie. W całym kraju zachmurzenie, od małego i umiarkowanego do dużego na północy. W zachodniej części Polski może spaść deszcz, na wybrzeżu także śnieg.

Pogoda w sobotę

W sobotę przewidywane zachmurzenie, jednak tym razem będzie ono małe albo umiarkowane. Najniższa przewidywana temperatura to -5 st. C na południowym wschodzie do 1 st. C na zachodzie. W zachodniej części kraju termometry mogą wskazać nawet 8 st. C stopni .

Pogoda w niedzielę

Pogoda w niedzielę to dalsze zachmurzenia. W okolicach Szczecina i Zielonej Góry słupki rtęci mogą dojść nawet do 10 st. C. Prawdziwe ocieplenie nadejdzie z początkiem przyszłego tygodnia.

Więcej o: