Łączy ich wiara, teraz połączy ich wspólny adres. Pod Krakowem powstaje osiedle dla wierzących

"Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą" - mówi psalm 127. Pomysłodawca budowy Osiedla Fatimskiego pod Krakowem nieprzypadkowo umieścił fragment psalmu na oficjalnej stronie inwestycji. Jak podkreśla, przyszłych mieszkańców łączy wiara w Boga.

"Osiedle Fatimskie powstaje dla tych, którzy marzą nie tylko o pięknym domu i jego otoczeniu. Jest dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu, który jest ich inspiracją, wsparciem i bezpieczeństwem" - czytamy na stronie inwestora.  

Dystrybutor filmów chrześcijańskich został deweloperem  

Pomysłodawcą wybudowania osiedla domków jednorodzinnych w podkrakowskiej miejscowości Krzywaczka jest Andrzej Sobczyk, znany ze Stowarzyszenia Rafael producent i dystrybutor filmów chrześcijańskich w Polsce. Jak mówi, od dawna chciał mieszkać w otoczeniu ludzi, których łączy wiara i dobrosąsiedzkie stosunki oparte na chrześcijańskim fundamencie.

Sobczyk podkreśla, że bardzo zależy mu na dobrym otoczeniu do wychowywania dzieci. Jego zdaniem spędzają one za dużo czasu przed komputerem, zamiast - jak kiedyś - "grupą bawić się na trzepaku".

Osiedle Fatimskie powstaje niedaleko Krakowa   

Osiedle powstaje na lekkim wzniesieniu, obok niewielkiego lasu, ok. 300 m od drogi E7 i ok. 2 kilometrów od Zakopianki.

Niedługo dobiegnie końca budowa trzech domów. W sumie w pierwszym etapie inwestycji ma powstać sześć budynków. Pierwsze z nich mają mieć wielkość 143 m2 i 173 m2. Nieruchomości można kupić bezpośrednio od dewelopera, bez prowizji - reklamuje się inwestor. W założeniu domy mają mieć duże ogródki, niskie koszty użytkowania - bez opłat czynszowych, a cały teren osiedla będzie ogrodzony z wydzieloną częścią na wspólny park różańcowy. 

Jak podała "Rzeczpospolita", cztery domy znalazły już nabywców,  a dwa kolejne zostały zarezerwowane. 

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: