Jerzy Owsiak napisał list do Agaty Dudy. Pisze o dramatycznej sytuacji szpitali po reformie

Jerzy Owsiak w liście do Agaty Dudy zabrał głos w obronie oddziałów geriatrycznych. Jako przykład podaje ten w warszawskim Szpitalu Wolskim, który wraz z końcem marca zostanie zamknięty.

Jerzy Owsiak w liście otwartym do pierwszej damy odniósł się do wprowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia w zeszłym roku sieci szpitali. Szef WOŚP alarmuje, że wyrzucono z niej geriatrię, co będzie miało fatalne skutki dla zdrowia seniorów.

Rok 2017 okazał się dla geriatrii fatalnym. Najpierw minister, następnie Sejm, a potem także podpis Pani męża spowodował, że geriatrię wyrzucono z sieci szpitali. Nie ma ochrony budżetowej, nie ma ochrony systemowej. Jej odbudowa i przywracanie szacunku, jako ważnej w systemie opieki zdrowotnej dziedzinie medycyny, utknęło w martwym punkcie.

- napisał Jerzy Owsiak na Facebooku. Przypomniał, że Orkiestra przez pięć lat zbierania pieniędzy dla seniorów wyposażyła oddziały geriatryczne w nowoczesny sprzęt.

List Jerzego Owsiaka do Agaty Dudy

Szef WOŚP podkreślił jak ważny jest ten temat i przypomniał, że Andrzej Duda podczas kampanii wyborczej często zabierał głos w tej sprawie.

O geriatrii dużo mówił w swoich planach wyborczych nawet Pani mąż. Losy seniorów często w takich właśnie momentach odmieniane są przez wszystkie przypadki. I jak to bywa, następuje wielkie, przeogromne, gigantyczne sadzenie gruszek na wierzbie. My wszystkie nasze obietnice, związane z pięcioma Finałami dla seniorów, nie tylko wypełniliśmy, ale daleko przekroczyliśmy.

 - napisał szef WOŚP.

Jako przykład fatalnej sytuacji oddziałów geriatrycznych Jerzy Owsiak podał warszawski Szpital Wolski. Oddział geriatryczny placówki będzie działał tylko do końca marca.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że oddział geriatryczny w Szpitalu Wolskim w Warszawie, który został niemal w całości wyposażony przez naszą Fundację będzie działać do końca marca. Oddział ten wraca do statusu tak zwanego „ oddziału wewnętrznego”. Zdaje sobie Pani sprawę, że będzie to wyglądało, mówiąc wprost, następująco – starszy w stosunku do średniej, ale młodszy od naszego leczonego już seniora pacjent, wyrzuci z systemu „geriatrycznego” tego pacjenta, który na ten oddział powinien być zaproszony, zdiagnozowany i skonsultowany, aby mógł jak najdłużej aktywnie żyć we własnym otoczeniu. Taki był zamiar oddziałów geriatrycznych i do tych planów my tak chętnie dołożyliśmy swój wkład w postaci zakupu nowoczesnego sprzętu. Brak ochrony ze strony tak zwanej „sieci” naszym zdaniem wyrzuci „w kosmos” kolejne oddziały geriatryczne.

- napisał Jerzy Owsiak. Szef WOŚP przypomniał, ze rok temu apelował do prezydenta, by nie podpisywał reformy szpitali i alarmował, jakie mogą być tego skutki.

Pani mąż podpisał, czyli geriatrię wyrzucił!

- stwierdził Owsiak. W ciągu kilku godzin wpis szefa WOŚP udostępniono prawie 1,5 tys. razy.

Ustawa o sieci szpitali weszła w życie 1 października 2017 roku. Placówki, które znalazły się w sieci, mają zagwarantowane finansowanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostałe, które się do niej nie zaliczyły, tej gwarancji nie mają.

Rekord WOŚP! Znamy wyniki 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Więcej o:
Komentarze (187)
Jerzy Owsiak napisał list do Agaty Dudy w sprawie szpitali
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 81 razy 71

  To jakiś żart ? Jest równie niezłomna jak szanowny jej małżonek. Trzeba było list wysłać do Świętego Mikołaja, prędzej by zareagował..Szkoda Jurek Twojego czasu.

 • sailor2016

  Oceniono 59 razy 55

  Panie Jurku do kogo pan pisze? Do ludzi pozbawionych honoru i sumienia. Szkoda pary w gwizdek.

 • biesczad1

  Oceniono 53 razy 49

  Szmaciarze zmuszają kobiety do rodzenia śmiertelnie chorych dzieci, a zapominają o seniorach - obyście się w piekle smażyli, czarcie pomioty!!!

 • kenjed

  Oceniono 41 razy 37

  W hospicjum dla dzieci w Gdyni brakuje na pampersy , dzieci głodują bo nie ma pieniędzy na jedzenie.A Szydło i jej drużyna przyznaje sobie premie po 70 000 złotych, a Sadurska w PZU za 6 miesięcy "zarobiła" prawie pół miliona. To jest dobra zmiana , tylko dla kogo dobra?

 • 111pln

  Oceniono 33 razy 31

  I co Ty na to Suterenie?

 • otec1

  Oceniono 30 razy 28

  Babsko z połkniętym kijem od szczotki i jej podający się za prezydenta małżonek mówią czy odpisują tylko wtedy, gdy naczelnik kaczaffi pozwala. Szkoda na to czasy Panie Owsiak.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 33 razy 25

  Agata Duda odpisze na list Owsiaka, poprosi go żeby następna edycja WOŚP odbyła się na rzecz biednych posłów PiS, Panów Gowina i Bielana, ludzi ciężko pokrzywdzonych przez los, bo im biedakom do pierwszego 10 koła nie styka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX