Ksiądz porównał aborcję z "okrucieństwami XX wieku". "A co z pedofilią?" - pytają komentujący

Proboszcz parafii w Chojnicach podzielił się swoją opinią na temat aborcji. Ks. Janusz Chyła zabiegi przerywania ciąży porównuje do "okrucieństw XX wieku". Pielęgniarki, które biorą w nich udział, straszy ekskomuniką.

Proboszcz chojnickiej parafii wziął udział w dyskusji na temat aborcji na Twitterze. ks. Janusz Chyła odpowiedział na wpis rzecznika episkopatu Polski, Pawła Rytla Andrianika.

Podczas debaty w komisji sejmowej nt. aborcji padło przekłamanie, że papież Franciszek zezwolił na rozgrzeszanie z aborcji, a to znaczy, że nie jest to grzech śmiertelny. To nieprawda. Rozgrzesza się właśnie z grzechów śmiertelnych

- napisał rzecznik episkopatu w poniedziałek.

Ks. Janusz Chyła o aborcji

Zdaniem ks. Chyły, grzechem ekskomuniki objęte są wszystkie osoby, które uczestniczą w zabiegach przerywania ciąży, w tym również pielęgniarki, które "podają lekarzom narzędzia".

Co więcej grzech aborcji skutkuje ekskomuniką zaciągniętą przez wszystkie osoby w jakikolwiek sposób bezpośrednio w nim uczestniczące. Nie wyłączając pielęgniarek podających "lekarzowi" narzędzia

- odpowiedział na wpis rzecznika episkopatu ks. Janusz Chyła.

W kolejnych wpisach ks. Chyła poszedł o krok dalej i porównał aborcję do „okrucieństw XX wieku”. Z wpisu można wywnioskować, że duchowny mógł mieć na myśli pierwszą i drugą wojnę światową. Wychodzi więc na to, że ksiądz porównał zabiegi legalnego przerywania ciąż, w tym tych powstałych w wyniku gwałtów lub mogących skutkować śmiercią kobiety w trakcie porodu, do wojen.

Zdumieni pytamy, jak to było możliwe, że w XX wieku z takim okrucieństwem człowiek zabijał człowieka? Jestem przekonany, że kiedyś ludzie będą tak samo pytać o aborcję. Wielu już pyta.

- napisał duchowny.

Komentarze do wpisu księdza: "A pedofilia?"

Pod wpisami pojawiło się wiele komentarzy, wśród nich pytania o zamiatanie przez Kościół pod dywan pedofilii wśród księży oraz krwawą przeszłość Kościoła katolickiego z czasów inkwizycji. Przypominano także fakt, że dr Chazan, obecnie przeciwnik aborcji, który kiedyś sam przyznał, że dokonywał zabiegów przerywania ciąży, nie został ekskomunikowany.

A pedofilia wśród księży zmianą miejsca zamieszkania i praktykowania gwałtów na bezbronnych dzieciach.
Krzywda dotyczy żywych dzieci, nie płody wielkości i kształtu krewetki i za całą tą krzywdą stoją księża katoliccy. 2000 lat mordów, stosów, gwałtów na dzieciach i molestowaniu psychicznym i fizycznym kobiet to większe zło niż wszystkie wojny świata!
Wobec powyższego zagorzały katolik niejaki dr Chazan takową ekskomunikę dostał? Nie? no tak, przecież są równi i równiejsi "katolicy". Tak na marginesie to bardzo ryzykowane gdyż wielu z kościoła musiało by być ekskomunikowanych.

Jeden z komentujących przypomniał wpis duchownego z 2015 roku, gdy stwierdził, że „kontakt z pornografią powoduje zmiany w mózgu porównywalne ze skutkami zażywania narkotyków”, a także komentarz z 2016 roku do Czarnego Protestu, gdy napisał: „Drogie panie, uczestniczki Czarnego Protestu, pokoju serca i radości nie osiągniecie na ulicy, a jedynie przy konfesjonale i w modlitwie”.

Przypomnijmy, że w poniedziałek sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt „Zatrzymaj aborcję”. Zakłada on całkowity zakaz przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała projekt "Zatrzymaj Aborcję"

Więcej o: