Zima wciąż w ofensywie, ale w tym tygodniu przełom: ocieplenie gwarantowane [POGODA]

Pogoda przez ostatnie dni nas nie rozpieszczała. Połączenie deszczu, śniegu i lodowatego wiatru powodowało, że zimno przenikało do szpiku kości. Na szczęście pod koniec tego tygodnia pogoda się poprawi.

Pogoda w poniedziałek to chmury nad całą Polską. Największe zachmurzenie obejmie południe naszego kraju, tam również lekko poprószy śnieg. Najcieplej na wybrzeżu, gdzie przewiduje się nawet 4°C. W nocy najniższe temperatury odnotują mieszkańcy wschodniej części Polski – słupki spadną do nawet -11°C. Wiatr nieco osłabnie.

Pogoda na wtorek

Pogoda we wtorek znowu minie pod znakiem zachmurzenia oraz opadów śniegu. Te ostatnie są przewidziane głównie na południowym wschodzie oraz północy kraju. Jutro możemy liczyć na 5°C w okolicach Szczecina. Pogoda będzie wszędzie na plusie za wyjątkiem północno-wschodnich terenów. Na Pomorzu zacznie wiać silny wiatr.

Pogoda na środę

Pogoda w środę znowu zimna, tym razem na południowym wschodzie można spodziewać się maksymalnie -1°C, z kolei na zachodzie i południowym zachodzie będzie to 5°C. Opady przesuną się na północ i na Wybrzeżu spadnie śnieg, miejscami śnieg z deszczem lub sam deszcz. Takie warunki pogodowe mogą spowodować gołoledź.

Pogoda na czwartek

Pogoda w czwartek przyniesie pierwszy powiew nadchodzącego ocieplenia. Choć w całej Polsce pojawi się zachmurzenie, to zza warstwy chmur coraz śmielej przebijać się będzie słońce. Do tego temperatury podskoczą o kilka stopni.

Pogoda na piątek

Pogoda w piątek nas ucieszy, bo w całej Polsce przewidywane są temperatury na plusie. Będzie to pierwszy dzień pogodowej poprawy. Nadchodzącą wiosnę najbardziej odczują mieszkańcy zachodniej i południowo-zachodniej Polski, gdzie słupki rtęci mogą dobić do nawet 10°C.

Prognoza pogody na Wielkanoc – kto mógł się tego spodziewać? >>>

Więcej o: