Protesty przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Abp Gądecki: Widać nienawistne twarze

W wielu miastach Polski w niedzielę odbyły się protesty przeciwko zmianom w przepisach dotyczących aborcji. - W tych protestach najczęściej widać nienawistne twarze i to jest coś, co źle świadczy o refleksji nad stanem własnego sumienia - stwierdził abp Gądecki.

W niedzielę w kilku miastach Polski pod siedzibami kurii zebrali się ludzie protestujący przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Protesty pod hasłem "Słowo na niedzielę" zorganizował Ogólnopolski Strajk Kobiet. Manifestujący przyszli z wieszakami, które symbolizują bunt przeciwko planowanym zmianom w przepisach. 

Sprawę manifestacji skomentował na antenie Polsat News arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - Protesty łączą się zawsze z fanatyzmem, który nie tyle patrzy na prawdę, tylko na chęć usunięcia z drogi tych ludzi, którzy nam przeszkadzają - stwierdził Gądecki. - W chrześcijańskim rozumieniu przyjęcie prawdy i obrona prawdy, nawet za cenę własnego życia, nigdy nie łączy się z nienawiścią do drugiego człowieka. Natomiast w tych protestach najczęściej widać nienawistne twarze i to jest coś, co źle świadczy o refleksji nad stanem własnego sumienia - dodał duchowny.

Projekt "Zatrzymaj aborcję" zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płotu. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która ma wydać opinię nt. projektu ustawy, zajmie się nim w poniedziałek. 

Jarosław Kaczyński wie, jak wkurzyć polskie kobiety. Czarny Protest pod domem prezesa PiS

Więcej o:
Komentarze (380)
Protesty przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Gądecki komentuje
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 121 razy 109

  Poniedziałek rano, nie jestem agresywna..Ale jak bym pana biskupa spotkała w drodze do pracy to lepiej gdyby miał kask..

 • dawno.urodzony

  Oceniono 115 razy 107

  twarze biskupów emanują empatią i łagodnością, a księża modlą się o szybką i łagodną śmierć papieża...

 • fakiba

  Oceniono 88 razy 76

  Chcecie się mieszać w życie Polaków to wiedzcie że nie puszczą tego płazem

 • sierra65

  Oceniono 72 razy 66

  gądecki - to zakłamany, fanatyczny, zawistny i głupi cham !!!

 • natenczas_wojski

  Oceniono 68 razy 64

  pamiętamy:
  2013r, Poznań,
  Prokuratura umorzyła sprawę księdza, który nie pomógł kobiecie rodzącej jego dziecko. "Nie wiadomo, czy płód to człowiek". Uznała, że zachowanie księdza wikariusza Mariusza G., który wezwał karetkę dopiero wtedy, gdy zobaczył, że jego partnerka urodziła martwe dziecko, nie było przestępstwem. Dlaczego? Bo w sensie prawnym nie sposób ocenić, czy dziecko księdza już było człowiekiem.
  Może wrócić do sprawy?

 • hamsterx

  Oceniono 65 razy 61

  "Widać nienawistne twarze "
  no fakt !! wy watykańczycy poza kasą nienawidzicie wszystko i wszystkich

 • diabollo

  Oceniono 62 razy 56

  Tak nienawistnych twarzy jak biskupie trudno znaleźć.
  Ale to chyba nawet nie nienawiść. To strach. Jak się z kłamstwa zrobiło cały wielki model biznesowy, a doskonale się wie, że to kłamstwo, to nawet codzienne mantry tego strachu przed zdemaskowaniem nie da się łatwo schować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX