Protesty przeciwko ustawie antyaborcyjnej. Abp Gądecki: Widać nienawistne twarze

W wielu miastach Polski w niedzielę odbyły się protesty przeciwko zmianom w przepisach dotyczących aborcji. - W tych protestach najczęściej widać nienawistne twarze i to jest coś, co źle świadczy o refleksji nad stanem własnego sumienia - stwierdził abp Gądecki.

W niedzielę w kilku miastach Polski pod siedzibami kurii zebrali się ludzie protestujący przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Protesty pod hasłem "Słowo na niedzielę" zorganizował Ogólnopolski Strajk Kobiet. Manifestujący przyszli z wieszakami, które symbolizują bunt przeciwko planowanym zmianom w przepisach. 

Sprawę manifestacji skomentował na antenie Polsat News arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - Protesty łączą się zawsze z fanatyzmem, który nie tyle patrzy na prawdę, tylko na chęć usunięcia z drogi tych ludzi, którzy nam przeszkadzają - stwierdził Gądecki. - W chrześcijańskim rozumieniu przyjęcie prawdy i obrona prawdy, nawet za cenę własnego życia, nigdy nie łączy się z nienawiścią do drugiego człowieka. Natomiast w tych protestach najczęściej widać nienawistne twarze i to jest coś, co źle świadczy o refleksji nad stanem własnego sumienia - dodał duchowny.

Projekt "Zatrzymaj aborcję" zakłada zniesienie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płotu. Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która ma wydać opinię nt. projektu ustawy, zajmie się nim w poniedziałek. 

Jarosław Kaczyński wie, jak wkurzyć polskie kobiety. Czarny Protest pod domem prezesa PiS

Więcej o: