Wiosna zmierza do Polski, ale baaardzo powoli [POGODA NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ]

Pogoda w najbliższych dniach nadal nie zadowoli wielu, ale jest też i dobra informacja - sytuacja będzie się poprawiać, a synoptycy widzą już nadchodzącą wiosenną aurę.

Pogoda w nocy z niedzieli na poniedziałek przyniesie opady śniegu w województwach małopolskim i podkarpackim - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na Suwalszczyźnie słupki rtęci wskażą -12 stopni Celsjusza, w rejonach podgórskich -9 stopni, w centrum -7, a na wybrzeżu -5 stopni.

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia w związku z zawiejami i zamieciami śnieżnymi na terenie województw: lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. W Małopolsce i na Podkarpaciu ostrzeżenia dotyczą dodatkowo opadów śniegu.

W poniedziałek synoptycy zapowiadają na południu kraju niewielkie opady śniegu. Temperatura wyniesie od -7 stopni na Pogórzu Karpackim, ok. 0 stopni w centrum, 4 stopnie na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim.

Lublin. Czekali na autobus, wyproszono ich na mróz >>>

Pogoda na kolejne dni

We wtorek w ciągu dnia powinno być nieco cieplej - termometry w woj. zachodniopomorskim wskażą 5 stopni Celsjusza, w centralnej części kraju ok. 4 stopni. Najchłodniej na południu - w Zakopanem -4 stopnie, w Rzeszowie -1 i 0 stopni w Kielcach. Niemal w całym kraju z wyjątkiem centrum spodziewane są opady śniegu.  Podobnie temperatura kształtować się będzie w środę, za to nie powinno być opadów.

W czwartek również bez opadów. Słupki rtęci w przeważającej części kraju wskazywać będą ok. 4-5 stopni Celsjusza. Wyjątkiem będzie południe i południowy wschód. W Lublinie 2 stopnie, w Zakopanem -3, a w Przemyślu -1.

Nieco bardziej ociepli się w piątek, synoptycy nie przewidują obecnie spadków poniżej zera. Na zachodzie kraju 7 stopni Celsjusza, na wschodzie ok. 4-5 stopni, podobnie w centrum. Najzimniej na południu - 0 stopni w Zakopanem, 2 stopnie w Przemyślu. Gdzieniegdzie będzie padać deszcz.

Zobacz też: Zmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki? >>>

Wyciąg narciarski jechał do tyłu i wyrzucał turystów w górę. Niebezpieczna awaria w Gruzji

Więcej o: