Prezydent był zachwycony małą Zuzią. Dziewczynka jest już szesnastym dzieckiem w rodzinie

Mała Zuzia nie będzie pamiętała swoich chrzcin, ale za kilka lat będzie mogła się pochwalić zdjęciami ze swojej uroczystości. Gościli na niej bowiem prezydent Andrzej Duda i wicepremier Beata Szydło, a mszę odprawił kardynał Stanisław Dziwisz.

Kardynał Stanisław Dziwisz ochrzcił w Przeciszowie w Małopolsce Zuzannę Marię, szesnaste dziecko w rodzinie Nelców. W uroczystościach uczestniczył prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło. W homilii kardynał Dziwisz podkreślał, że obecność głowy państwa w tak ważnym dniu dla rodziny Nelców, w której wychowuje się szesnaścioro dzieci, jest "wymownym gestem, który można odczytać jako znak troski o rodzinę".

- Szczególne okoliczności dzisiejszego chrztu stanowią zachętę do refleksji nad naszą wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin - powiedział. Jak ocenił, wiele już uczyniono w ostatnim czasie z myślą o rodzinach. "Prawdziwym błogosławieństwem" nazwał program Rodzina 500 plus, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych i dla wszystkich rodzin wychowujących dzieci i borykających się z codziennymi trudnościami. Duchowny przypomniał, że społeczeństwo przyjęło ten program z wielkim uznaniem. 

Według Dziwisza, program Rodzina 500 plus to konkretny wyraz solidarności całego społeczeństwa, dla którego dzieci są i powinny być największym skarbem i nadzieją. - Powinniśmy wspierać wysiłki odpowiedzialnych za dobro wspólne narodu i państwa, mające na celu dobro rodziny, edukację dzieci i młodzieży, troskę o chorych, niepełnosprawnych i osoby w podeszłym wieku - zachęcał krakowski metropolita senior i podkreślił, że jest to ,,najlepsza inwestycja", bo jest to inwestycja w człowieka.

Państwo Grażyna i Sławomir Nelec z Przeciszowa są rodzicami szesnaściorga dzieci. W ubiegłym roku rodzina Nelców spotkała się z Parą Prezydencką z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Wizyta była realizacją zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego, jakie rodzina otrzymała od prezydenta podczas obchodów Jasnogórskich Dożynek w 2016 roku.

Jesteś członkiem rodziny wielodzietnej? Napisz nam, jak wygląda życie Twoje i Twoich bliskich - z jakimi wyzwaniami się mierzycie i co Was cieszy. Swój list wyślij na adres listydoredakcji@gazeta.pl

Uważaj na to, co twoje dziecko robi na dywanie. Ten robot pokazał, jakie są zagrożenia

Więcej o: