Policjanci weszli do mieszkania w Zamościu. Znaleźli 12-latkę w kałuży krwi

W jednym z bloków w Zamościu policja znalazła ciężko ranną 12-latkę. W mieszkaniu przebywała też jej matka. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa.

Do tragedii doszło w niedzielę na jednym z zamojskich osiedli. Funkcjonariusze wezwani do jednego z mieszkań na pierwszym piętrze odnaleźli zakrwawioną 12-latkę w łazience – informuje „Tygodnik Zamojski”.

W Zamościu odnaleziono ciężko ranną 12-latkę

Na ciele dziewczynki były liczne rany cięte.

Mogę potwierdzić, że w niedzielę w jednym z mieszkań na terenie Zamościa znaleziona została 12-latka, która na ciele miała liczne rany cięte. Wszczęliśmy śledztwo w kierunku usiłowania zabójstwa

– powiedział w rozmowie z portalem spottedlublin.pl Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Dodał, że prokuratura nie udziela szczegółów dotyczących sprawy ze względu na dobro dziecka.

Dziewczynka w stanie ciężkim została przetransportowana do Szpitala Papieskiego w Zamościu, gdzie przeszła operację, następnie przewieziono ją do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Lekarze wprowadzili dziecko w stan śpiączki farmakologicznej.

W mieszkaniu znajdowała się też matka 12-latki. Kobieta z uwagi na stan psychiczny została przewieziona do szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Policjanci czekają na moment, gdy lekarze wydadzą zgodę na przesłuchanie kobiety.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: