Narodowy Pokaz Koni Arabskich jednak w Warszawie. Tydzień później aukcja Pride of Poland

Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na torze wyścigów konnych na warszawskim Służewcu - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Prace związane z organizacją pokazu już trwają.

Pokazowi będą towarzyszyły liczne imprezy, między innymi Narodowa Wystawa Rolnicza i Dzień Arabski na Wyścigach. Podczas Narodowego Pokazu będzie się odbywała promocja Pride of Poland, miasta Biała Podlaska oraz powiatu bialskiego. Organizatorzy zapewnią lokalnym przedsiębiorcom nieodpłatne wystawienie stoisk informacyjno-promocyjnych w trakcie trwania imprezy.

KOWR przypomniał, że tym roku obchodzone jest 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Polski Klub Wyścigów Konnych, przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, zamierza aktywnie wziąć udział w uroczystościach i pokazać, że w obszarze rolnictwa i hodowli zwierząt Polacy mają wiele powodów do dumy.

Tydzień później w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się Pride of Poland. Przy okazji aukcji zostanie zorganizowany Festyn Konia Arabskiego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powołał komitet organizacyjny Pride of Poland. Na jego czele stanął Maciej Grzechnik, prezes Stadniny Koni Michałów. Będzie on na bieżąco informować o przygotowaniach do aukcji.

Do czego przyzwyczaiły nas dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Więcej o: