Tak obrzydliwego wpisu Gmyza dawno nie było. Tym razem o 93-letnim żołnierzu AK

Korespondent TVP Cezary Gmyz nazwał 93-letniego profesora "zaplutym staruszkiem, który przyszedł poskrzeczeć". Prof. Ryszard Krasnodębski przyszedł, by odebrać od prezydenta Wrocławia. Ale opuścił salę w proteście po słowach Mateusza Morawieckiego.

Cezary Gmyz obraził emerytowanego profesora Politechniki Wrocławskiej, matematyka i ekonomistę.

Posłuchałem tego staruszka co wyszedł z przemówienia premiera ale niestety poza tym, że się zapluł, to w żadnej wypowiedzi nie odniósł się do choćby jednego cytatu z wystąpienia Mateusza Morawieckiego po prostu przyszedł poskrzeczeć

- napisał Cezary Gmyz o 93-letnim prof. Ryszardzie Krasondębskim.

Cezary Gmyz obraził prof. Ryszarda Krasnodębskiego

Profesor opuścił salę Politechniki Wrocławskiej w geście protestu tuż po przemówieniu Mateusza Morawieckiego. W środę premier przemawiał z okazji 50. rocznicy Marca 1968 roku. Profesor nie zgodził się ze słowami Morawieckiego, który zamiast o protestach mówił m.in. o antypolonizmie, a także chwalił się wpływami z VAT-u.

Prof. Krasnodębski o Morawieckim powiedział tak: „Nie będzie mnie uczył historii po nowemu! To skandal”. Przypomnijmy, że 93-latek był czynnym uczestnikiem wydarzeń marcowych - jako doktor Politechniki Wrocławskiej wziął udział w strajku studentów, za co został zawieszony przez władze uczelni. Podczas wojny służył w AK.

93-latek nie przyszedł, jak stwierdził Gmyz po to, by "poskrzeczeć", ale by odebrać nagrodę. Podczas środowych uroczystości prof. Krasnodębski miał otrzymać medal „Wrocław z Wdzięcznością”. Zanim mu go wręczono, wyszedł z sali.

Gdy dziennikarz wrocławskiej "Gazety Wyborczej" Jacek Harłukowicz stanął w obronie prof. Krasnodębskiego, Gmyz szedł w zaparte.

Czarek - ten "skrzeczący staruszek" ma 93 lata i napisał więcej mądrych książek, niż Ty w ciągu swoich 51 przeczytałeś. W marcu '68 - jako wykładowca Politechniki - wziął udział w głodówce , solidaryzując się z protestującymi studentami

- napisał Harłukowicz.

Jak na profesora to słabo argumentuje, a właściwie nie argumentuje wcale. Nie wiem ile książek napisał, ale moja domowa biblioteczka ma kilka tysięcy tomów. A to, że ktoś ma 93 lata jeszcze nie czyni z niego mędrca.

- odpisał Gmyz.

Kontrowersyjne wypowiedzi Gmyza

Cezary Gmyz ma na koncie wiele kontrowersyjnych wypowiedzi. Jak chociażby ta z lipca 2017 roku, gdy napisał na Twitterze, że osoby, które będą zakłócały szczyt G20 „dostaną od policji w ryj”.

Kilka miesięcy wcześniej zamieścił taki wpis: „Odnoszę wrażenie, że PiS mogłoby jeszcze trochę wzrosnąć, gdyby zdecydował się na lekki wpie*dol"  w kontekście polityków opozycji protestujących w sali plenarnej w styczniu 2017 roku.

W grudniu 2016 roku Cezary Gmyz nie wykazał się szacunkiem ani do pracodawcy, ani do widzów, gdy relacjonował tragedię na berlińskim jarmarku świątecznym z papierosem w ustach.

W sierpniu zeszłego roku, gdy Houston zalały powodzie po przejściu huraganu Harvey, Gmyz zdecydował się kolejny niesmaczny żart. Napisał „Houston you are problem” (pisownia oryginalna), nawiązując do popularnego sformułowania „Houston, we have a problem”. Przypomnijmy, że huragan Harvey zabił w Teksasie kilkadziesiąt osób.

We wrześniu ubiegłego roku nazwał Ringier Axel Springer Polska "nazistowskim wydawcą". Była to reakcja na artykuł "Faktu", który opisał instrukcję przekazaną dziennikarzom TVP, którzy w kontekście rocznicy wybuchu II wojny światowej mieli mówić "Niemcy" zamiast „naziści”. Wydawca zapowiedział pozew przeciwko dziennikarzowi.

Im dalej, tym wcale nie lepiej. Dwa miesiące temu Gmyz stwierdził na Twitterze, że do Polski rocznie przenosi się 100 tys. Niemców. Polskiego korespondenta szybko poprawił niemiecki dziennikarz Holger Lühmann, który wyjaśnił, że taka liczba Niemców rzeczywiście przyjechała do Polski, ale w latach 2004-2013.

Kilka dni temu Gmyz nazwał Theresę May "oszołomką" i "ohydną babą". Za to, że podejrzewa Rosjan o otrucie Siergieja Skripala.

Tych Brytoli to kompletnie pogięło. Ta oszołomka May oskarżyła miłujących pokój Rosjan o to, że dopuścili się podstępnej próby zabójstwa. Czy ta ohydna baba chce wywołać III Wojnę Światową?

- napisał korespondent TVP.

W grudniu Gmyz napisał z kolei: „Giertych do wora, wór do jeziora”. Dziennikarz zacytował hasło pojawiające się na manifestacjach organizowanych przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, gdy Giertych był szefem tego resortu. Mecenas zapowiedział, że o wpisie korespondenta TVP zamierza poinformować niemiecką prokuraturę.

Komisja zajęła się TVP Info, ale z takim podejściem posłów już można przewidzieć rezultat obrad

Więcej o: