Nadciąga zima. Już dziś spadnie śnieg. Wydano ostrzeżenia przez gołoledzią [POGODA]

Zimowa pogoda powraca. Dzisiaj w Polsce spadnie śnieg w górach, w centrum i miejscami na wybrzeżu. Pogoda nie będzie łaskawa dla kierowców - na jezdniach pojawi się gołoledź.

Pogoda w najbliższych dniach upłynie pod znakiem śniegu i deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia w związku z oblodzeniem dróg. Dotyczą one województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz północnej części województwa lubelskiego. Jakby tego było mało, to od piątku czeka nas prawdziwy mróz.

Pogoda na czwartek

Pogoda w czwartek szykuje się pochmurna. Oprócz opadów śniegu, pojawi się porywisty wiatr północno-wschodni i wschodni. Temperatury od 0 stopni Celsjusza na północy do maksymalnie 9 stopni na południu. W nocy w wielu miejscach temperatura będzie minusowa.

Tak ciepło było jeszcze kilka dni temu >>>

Pogoda na piątek

W piątek nad Polską zawita arktyczne powietrze, do którego w weekend dołączy masa mroźnego powietrza znad Syberii. Zapowiada się prawdziwa zima: opady śniegu, temperatury do minus 10 stopni, a do tego wiatr, który przenika do szpiku kości. Śnieg zawita w pasie od Dolnego Śląska po okolice Kielc i Lubelszczyznę. Pokrywa śnieżna w górach zwiększy się do nawet 10 centymetrów. Maksymalna przewidywana temperatura to 6 stopni na południowym wschodzie Polski.

Pogoda na weekend

Pogoda w weekend nas rozczaruje. W sobotę przewidywane temperatury maksymalne to minus 6 stopni na północnym wschodzie do jedynie zera na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami silny. W niedzielę ma być jeszcze zimniej – minimalna temperatura na Suwalszczyźnie może wynieść 12 stopni poniżej zera. Do tego znowu będzie wietrznie. Pogoda polepszy się dopiero w połowie nadchodzącego tygodnia.

Więcej o:
Komentarze (7)
Pogoda. W weekend spadnie śnieg
Zaloguj się
 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie śnieżne święta i w zające śnieżkami można rzucać.

 • Ulek ?Ulek? Ulek

  Oceniono 7 razy 1

  Nie tam, żebym się czepiał, ale wydaje mi się że na dziennikarstwie powinno się uczyć logiki:

  "W sobotę przewidywane temperatury maksymalne to minus 6 stopni na północnym wschodzie do jedynie zera na południowym zachodzie."

  Chyba minimalne...

 • Diana Kowal

  0

  nawet można powiedzieć ze w kosmosie maja dość stabilna pogode...

 • Diana Kowal

  0

  zimne powietrze nie bierze się z Arktyki tylko z kosmosu tam maja -270 caly czas...

 • Krokodyl Gienia

  0

  Może ktoś wyjaśnić jak to możliwe, że arktyczne powietrze, znaczy idące z północy, uderzy raczej w Polskę południową niż północną?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX